16.11.18

Ze sociálních sítí: Včera jsem si na třídních schůzkách připadala jako hlavní rozhodčí na ostře sledovaném mezinárodním zápase...

Včera jsem si na třídních schůzkách připadala jako hlavní rozhodčí na ostře sledovaném mezinárodním zápase, jako cirkusový krotitel hluchých stohlavých harpyjí a přitom jsem měla sto chutí tvářit se jako vybavení třídy a nechat se přehlížet a nebo prostě utéct...
Celý příspěvek:

Včera jsem si na třídních schůzkách připadala jako hlavní rozhodčí na ostře sledovaném mezinárodním zápase, jako cirkusový krotitel hluchých stohlavých harpyjí a přitom jsem měla sto chutí tvářit se jako vybavení třídy a nechat se přehlížet a nebo prostě utéct...

Školu jsem opouštěla ve 20:25 a až domů jsem si nesla na uchu jednu hysterickou maminku, která mi alespoň telefonicky a s jekotem zopakovala asi ještě 18x to, co už několikrát zaznělo a ještě mi vyhrožovala udáním, inspekcí, FBI a důtkou prezidenta republiky...

... a já si teď tak říkám, nebylo by mi v Lidlu líp?


Screenshot, který koluje na sociálních sítích:


7 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ja mam podobnou zkusenost ne z tridnich schuzek, ale z individualniho jednani s rodici. Nekteri maji dojem, ze si na nas mohou vybijet sve frustrace. A hlavne jsem se dost malo setkala s rodici, kteri sami priznaji, ze nezvladli vychovu. Hledaji zastupne problemy a skola je na rane. Posledni rodice si s sebou privedli navic “ experta” na vzdelani, aby nam to vytmavil.

P. Vršecký řekl(a)...

Takže jste měli na třídním aktivu kulturní vložku v podobě stand up comedy zdarma? Vážení přátelé, kdo z vás to má?:-)

mirek vaněk řekl(a)...

No hezký obrázek dnešní školské reality. Škoda, že to učitelka víc nerozvedla. Ale jako reklama to spolu s prohlášeními pana ministra pro nábor mladých učitelů stačí.
Myslet si, že mladí se pohrnou učit je bláznovství. Za současných podmínek?

Jiří Kostečka řekl(a)...

Paní Karvaiová,

neberte to prosím ve zlém, neznám situaci na Vaší škole, jen můžu podle Vašich příspěvků soudit, že jste vysoce kvalifikovaná učitelka s velmi realistickým a přesným pohledem na naše školství. Proto se zeptám: Proč jste si takové počínání rodičů a "experta" nechala líbit déle než jeden a půl minuty? Kdybychom se my učitelé pokaždé v takovém případě zvedli ze židle a se slovy "Chováte se jako trhovci, běžte si laskavě řvát někam jinam a na někoho jiného" odkráčeli středem, třeba by si nás rodiče začali zase vážit. Jakž tomu bylo v době, kdy jsem začínal učit.

Říkám to pořád dokola: máme, co jsme si dlouhodobě vysloužili a zasloužíme. Neumíme se ozvat dokonce ani kvůli svým žebráckým platům. Natož abychom něco vytmavili agresivním rodičům či inspektorovi, když žblabotá něco o skupinové výuce tam, kde se evidentně hodil čistý frontální výklad.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Asi z meho prispevku nevyplynulo, ze jsme si to nenechali libit. Samozrejme ze ve vsi slusnosti, i kdyz cloveka hrozne svrbi pusa. Ironii je, ze jsem par dni pred posledni takovou schuzkou absolvovala skoleni “Komunikace s agresivnim zakem a rodicem”. Ano, uz se nam nabizi i takova skoleni a dokonce dotovana z projektu.
Takze rodicum jsme se postavili celem, otec pak dokonce sam napominal manzelku. A expertku jsem usadila argumenty. Mozna odchazela s pocitem, ze jsem s prominutim krava,ale to je mi jedno. Jeji povysene “ jsem bakalarka inkluzivni specialni pedagogiky” mi dodalo dost adrenalinu a argumentu.
Ale uz se mi taky stalo, ze na me startoval otec, takze jsem mu oznamila, at prijde , az mu vystydne hlava. Kupodivu to zabralo.
Ja osobne nemam daleko k tomu poslat lidi do patricnych mezi, krotim se kvuli kolegum, kteri se mnou jednaji a taky chci zustat v mezich slusnosti. Jak dobre vite, okamzite by se to obratilo proti nam, i kdyby byl rodic sebeagresivnejsi. I ty posledni dve damy stale opakovaly “ vy jste preci profesionalove”.

Nicka Pytlik řekl(a)...

stale opakovaly “vy jste preci profesionalove”

Tak to by si dámy měly především zopakovat skutečnost, že učitelé jsou profesionálové v zkompetentňování žáků, a ne k zvládání nevychovaných spratků a jejich připitomněle neschopných rodičů.

Janek Wagner řekl(a)...

Taková "bakalarka inkluzivni specialni pedagogiky", to musí být partie... Musím správně nasměrovat synky!

Okomentovat