10.11.18

Martin Fendrych: Česká pravěká tlupa jeskynní: Ne inkluzi, ano fackování žen, ne migraci

Trollové a dezinformační servery využívají jen to, co spustí naši populističtí politici, jejich pseudotémata jim pak stačí živit a přikrmovat.


Z komentáře v Aktuálně.cz vybíráme:

Nemusí jít o světové téma, stačí, aby matérie byla složitá, viz inkluzi. Poslanec Hrnčíř (SPD) navrhuje, aby se rozpočet na inkluzi, společné vzdělávání, příští rok snížil o polovinu, ze čtyř miliard korun na dvě. "Ušetřené" peníze chce přesunout do speciálních škol i jinam.

Co to znamená? Inkluze ještě zdaleka není usazena, začala v září 2016, naráží na potíže, ředitelé kritizují inkluzní byrokracii či nedostatek peněz. Průzkum společností Tutor a Edulab ukázal, že podle 79 procent ředitelek a ředitelů škol inkluze nefunguje, tak vyhlíží realita.

Pokud by okamurovec Hrnčíř prosadil odliv poloviny peněz, projekt zničí, děti s menším handicapem se bez asistentů stanou velkou přítěží výuky. Přitom je pro ostatní žáky a žákyně velmi cenné žít ve třídě se spolužáky, kteří mají menší problém, učí se o ně starat, vnímat, že jiný člověk má potíže a jdou překonat. Toto zničit by byl krok zpátky k oddělování dětí, které odděleny být nemusí, byl by to posun do selektující, nespojité společnosti jako za bolševika.

A jistě, mnoho rodičů by to přivítalo, "moje dítě potřebuje jít dopředu, ne na někoho čekat". Proto je to téma vhodné k rozbíjení soudržného Česka, k rozeštvávání lidí.

4 komentáře:

P. Vršecký řekl(a)...

Inkluze, respektive inkluze po česku, ne její kritika, je projekt k rozeštvávání a rozbíjení Česka. Dobrý k tomu, aby ze zdejšího obyvatelstva byl poslušný personál montoven pro západoevropského páníčka. Proto ho taky tlačila jako buldozer neomarxistka Valachová.

P. Vršecký řekl(a)...

Úkolem žáka ve škole není starat se o postižené spolužáky. Celý komentář je snůška těch nejhorších diskuzních faulů. Typický humus od Fendrycha.

P. Vršecký řekl(a)...

Pokud odmítáte Istanbulskou úmluvu, chcete fackovat doma manželku. Tedy podle Fendrycha. To nevymyslíš.......

Ivo Mádr řekl(a)...

Jo,jo. Kdyby byl pan Fendrych takovým bojovníkem proti víceletým gymnáziím, pak mu snad trochu uvěřím. Inkluze po česku je zmetek na n -tou. Takové nepochopení něčeho tak nefunkčního jako inkluze po česku ve světě nepotkáš. Ostatně, socialistům tento nepodařený projekt zlámal vaz. Viz. výsledky voleb.

Okomentovat