26.11.18

Anna Brzybohatá: Osobní ohodnocení učitelů. Ředitelé příplatky snižují, nebo vůbec nedávají

Na takzvané „osobko“ mnoho učitelů vůbec nedosáhne. V rozpočtech škol chybějí peníze a výplaty se tak kantorům krátí o další položku. Osobní ohodnocení slouží hlavně k tomu, aby je motivoval v jejich práci. Neexistuje ale nařízení, že by bonus měli pedagogové dostávat, i když práci odvádějí na jedničku.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Většina učitelů se bojí ozvat, že nedostávají dostatek peněz, mají malé osobní ohodnocení nebo pracují přesčas a jejich snahu ředitel neocení.

„Já chci dostat aspoň prémie na konci roku. Je mi přes třicet, máme se ženou malé dítě, hypotéku a každý měsíc se s manželkou třeseme, jestli se v domácnosti něco nerozbije, poněvadž bychom opravu neměli z čeho zaplatit,“ uzavírá středoškolský pedagog z Jihomoravského kraje. Přiznává, že by se za sebe měli učitelé umět více postavit.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

vznikne větší prostor pro takzvanou netarifní složku platu. Ta dnes činí zhruba osm procent.

Uvedl ministr Plaga.
Činí-li netarifní složka platu zhruba osm procent, pak je to osm tisíc na každých sto tisíc platu tarifního. Kdyby by se o těch sto tisíc rozdělili průměrně čtyři učitelé, každý by měl dostat průměrně dva tisíce nadtarifu.
Pokud pro některé učitele není dost peněz na nadtarif, pak jiní si přijdou na poměrně slušné peníze. Učinili pytlici někde v úvaze chybu?

Okomentovat