25.10.18

Pavel Přibyl: Za Zemana v kompostu se ředitel omluví, ale až po vulgárním prezidentovi

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman se za své vyjádření na Facebooku, že nechá zahrabat obrazy prezidenta Zemana do kompostu za jeho vulgarity, omlouvat nehodlá. A to ani přesto, že po něm veřejnou omluvu žádá náměstek hejtmana pro školství Petr Šmíd, k němuž jde zítra ředitel školy „na kobereček“.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Co není na sociální síti, jako by neexistovalo. Přitom je to naprosto bezvýznamná věc. Kdyby chtěl být pan Bergman originální, vymyslel by něco podobného jako Miloš Zeman s trenýrkami. Třeba by udělal na zahradě gymnázia oheň, obrazy slavnostně spálil a studenti by si na nich opekli buřty. To by mělo alespoň nápad,“ sdělil Kubera známý svými replikami i z vysoké politiky, kde léta působí.

Přestože ředitele příspěvkových organizací jmenuje a odvolává právě rada kraje, která si Bergmana „na kobereček“ pozvala, jeho odvolání z funkce ředitele není pravděpodobné. Podle školského zákona by totiž muselo dojít k závažnému porušení nebo neplnění právních povinností vyplývajících z jeho činností, úkolů a pravomocí na místě ředitele.


6 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...

To je zase pseudokauza. A média budou řešit samozřejmě tohle namísto podfinancovaného školství...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

http://forum24.cz/ucitelska-organizace-se-stavi-za-reditele-ktery-nechal-zahrabat-obrazy-zemana/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je trapné, když je vulgární člověk ke všemu ještě i sprostý.

Charlie řekl(a)...

Kompost je ještě snesitelný, já bych je šoupl do hnoje.

Radek Sárközi řekl(a)...

Tak výsledek prý je takový, že se pan ředitel omluví...

Nicka Pytlik řekl(a)...

se pan ředitel omluví

A komu? Ovčáčkovi?

Okomentovat