31.10.18

Výzkum Pedagogické komory: Pracovní doba učitelů a náročnost práce třídních učitelů

Členové Pedagogické komory, z.s., připravili výzkum, který odhalí pravdu o skutečném pracovním vytížení učitelů na základních a středních školách. Budeme rádi, když se zapojíte a umožníte nám získat relevantní data. Do výzkumu se mohou zapojit všichni učitelé ZŠ a SŠ. Druhou částí je výzkum pracovního vytížení třídních učitelů. Vyplňují se všechny dny v měsíci. Tedy i například neděle, pokud v tento den například opravujete písemné práce žáků.


Vážení kolegové,

naše učitelské povolání je nádherné. Přináší spoustu krásných okamžiků a zajímavých dní. Práce to je pozoruhodná a není jednotvárná. Patříme k nejdůležitějším profesím, protože jsou to právě učitelé, kdo spoluvytváří budoucnost této společnosti. O to smutnější je, že veřejnost často nezná situaci ve školství. Práce učitelů všech stupňů škol není doceněna. Domníváme se, že je třeba lépe informovat veřejnost, co naše práce obnáší. Musíme získat veřejné mínění na naši stranu. 

Proto jsme (jako první odrazový můstek) připravili průzkum, který ukáže pravdu o skutečném pracovním vytížení učitelů na základních a středních školách. Budeme rádi, když se do něj zapojíte a pomůžete nám získat relevantní data. Do průzkumu se mohou zapojit všichni učitelé ZŠ a SŠ (list číslo jedna v přiložené tabulce). Druhou částí je průzkum pracovního vytížení třídních učitelů na ZŠ a SŠ (list číslo dvě v přiložené tabulce). 

Vyplňují se všechny dny v měsíci. Tedy i neděle, pokud v tento den například opravujete písemné práce žáků. Třídní učitelé vyplňují obě tabulky. Netřídní učitelé vyplňují pouze první tabulku. Vysvětlivky naleznete pod jednotlivými tabulkami. Sběr dat probíhá za celý měsíc listopad 2018. Konkrétní činnosti uvádějte v bodech, aby bylo jednoznačně prokazatelné, co jste dělali. K případným dotazům využijte facebookový profil Pedagogické komory nebo e-mail pruzkum@pedagogicka-komora.cz.

Prosíme, napište nejprve (v průběhu listopadu) na e-mail pruzkum@pedagogicka-komora.cz, že se do průzkumu zapojujete. V prvním prosincovém týdnu pak zašlete vyplněné tabulky na tento email jako přílohu (buď přímo elektronicky, pokud jste je vyplňovali na počítači, nebo naskenované, pokud jste je vyplňovali ručně). Originály si uschovejte, pokud je budeme potřebovat, požádáme dodatečně o jejich zaslání poštou. 

Za Pedagogickou komoru děkuje

Štefan Klíma
ISŠ Mladá Boleslav
Na Karmeli 206
293 80 Mladá Boleslav
pruzkum@pedagogicka-komora.cz

Pedagogická komora, z.s.
www.pedagogicka-komora.cz 

Ke stažení:

    Žádné komentáře:

    Okomentovat