23.10.18

Pavel Přibyl, Vladimír Vacula: Ředitel gymnázia jde na kobereček. Psal, že zahrabal Zemana do kompostu

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman se bude zpovídat za facebookovou reakci na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana. Bergman napsal, že nechal Zemanovy portréty zahrabat do kompostu. Nyní bude svůj výrok vysvětlovat vedení Ústeckého kraje. Krajští zastupitelé SPD Tereza Hyťhová a Petr Šmíd jeho chování označili za nevhodné.
Z článku na iDNES.cz vybíráme:

„Ústecký kraj je s celou věcí obeznámen, v tomto týdnu se vedení kraje sejde s panem ředitelem, aby mohl své jednání vysvětlit. Podle našich informací došlo pouze k písemnému, ač nevhodnému, vyjádření a popsaný skutek se nestal,“ řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Bergmana kritizovala také poslankyně SPD Tereza Hyťhová, která je jako zastupitelka Ústeckého kraje součástí vládnoucí koalice KSČM, ČSSD, SPD a Strany práv občanů.

„Distancuji se od názoru a vyjádření ředitele teplického gymnázia. Jsem přesvědčena o tom, že je naprosto nevhodné, aby se tímto způsobem prezentoval ředitel školy, ať je jeho osobní názor na prezidenta ČR jakýkoliv. Považuji to za profesní selhání a špatný vzor žákům. Takový člověk nemá na pozici ředitele absolutně co dělat,“ napsala taktéž na Facebooku Hyťhová.

Žádné komentáře:

Okomentovat