10.10.18

Martina Procházková: Mamataxi stresuje děti i rodiče, žádné řešení dlouho nevydrží

Současný fenomén odvozu dětí až ke dveřím školy je nejen nebezpečný, ale i stresující pro děti a rodiče. Redakce iDNES.cz vyzvala čtenáře, aby popsali své zkušenosti s ranní situací před školami. Tlačenice a dopravní zácpy nejsou jen výsadou Prahy. Dlouhodobě nefungují ani parkovací ostrůvky.Z článku v Auto.iDNES.cz vybíráme:

  • „Navštěvujeme školu v Praze 8 Pod Šutkou. Tato škola má dost velkou spádovou oblast. Od metra se k ní jde pěšky skoro 500 metrů. Mám dítě, které chodí do druhé třídy a samotné se ho bojím pustit, takže ho ráno před školu vezu. Autem před školou vždy jen zastavím, aby mohlo vystoupit, a jedu dál. U školy je modrá zóna a pro školu jsou určena dvě místa k zastavení, což je málo,“ svěřila se čtenářka Hana Merhautová.
  • „V Praze je dost velká pravděpodobnost, že to někdo začne řešit, ale my bydlíme od Prahy 20 minut a tady je to kromě ředitelky školy všem zastupitelům fuk. Nemáme ani chodník, ani přechod, děti se doslova motají mezi projíždějícími auty. Vaše video je oproti naší situaci hodně slabý odvárek. Pokud to chcete vidět naživo, doporučuji navštívit Hýskov u Berouna v čase 7:35 až 7:55," svěřila se další čtenářka, která si nepřála uvést své jméno.
  • „Před ZŠ Bakalovo nábřeží v Brně vznikl před prázdninami pruh na krátkodobé parkování (K+R) kvůli jednoduššímu vystupování dětí mířících do základní školy. Jde o školu, kam kvůli rozšířené výuce jazyků chodí děti z celého Brna i řada mimobrněnských. Pruh si bohužel místní obyvatelé přivlastnili a parkují tam nastálo, takže děti teď musí vystupovat do provozu a celá situace se spíše zhoršila než zlepšila. Druhou stranou mince jsou naopak rodiče, kteří zaparkují těsně před školou a další děti odcházející ze školy musí procházet kolem. A to se ani nezmiňuji o pruzích pro případné vyhýbání dvou aut před školou, které místo původního účelu slouží jako neplánované parkoviště," popsala situaci v Brně další ze čtenářek.

1 komentář:

Ygrain řekl(a)...

K synovi do školy je to 771 metrů a opravdu, opravdu mne nenapadlo ho tam vozit autem, chodili jsme pěšky, celých 15 minut. Před školou, pravda, bývá trochu frmol, ale spousta rodičů používá hlavu a vykládá dítě blok-dva od školy, protože v té jednosměrce se jich vážně moc nevejde. Neříkejte mi, že u školy NA ŠutCE by dítě kousek nedošlo, podle mapy to rozhodně není hlavní strasse.

Okomentovat