10.10.18

Lukáš Bartoň: Zasahování školského výboru Sněmovny do obsahu vysílání České televize je nepřípustné

Nesouhlasím s dnes přijatým usnesením sněmovního školského výboru, který se vymezuje vůči obsahu vysílání veřejnoprávní televize. V případě porušení objektivity nebo politické neutrálnosti ve vysílání veřejnoprávní televize může každý občan dát podnět k prošetření Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, do jejíž kompetence právě posuzování míry neutrality vysílání spadá. V žádném případě nemá být obsah vysílání předmětem politizace v orgánech Poslanecké sněmovny PČR.


Česká televize musí být vždy v obsahu svého vysílání nezávislá na politicích, bez ohledu na to, kdo má většinu. Avšak školský výbor se dnes začal zabývat obsahem Zpráviček na dětském kanále ČT :D. Iniciátor usnesení Václav Klaus ml. a jeho podporovatelé z řad poslanců SPD a hnutí ANO vytvářejí dnes přijatým usnesením nepřijatelný nátlak na veřejnoprávní televizi. Právě tyto výpady vůči České televizi a jejímu řediteli přispívají ke zpolitizování obsahu vysílání a snaze dostat ředitele pod tlak tak, aby obsahem vyhověl některým parlamentním stranám.

Zdroj: Piráti.cz

6 komentářů:

Lexxa řekl(a)...

Potrefená husa vždycky gdákne. Na usnesení školského výboru je nutno nahlížet očima soudného rodiče, který nechce, aby jeho dítě bylo ovlivňováno lhaním ČT, na kterou sám přispívá.
Tento postoj je politický boj o místo na výsluní. Tak ať si pan pirát nechá svou nepřípustnost doma ve špajzu a postará se o to, aby čétéčko nelhalo.

Josef Zemek řekl(a)...

Byl bych pro vyvození trestní odpovědnosti do zasahování politických strana a jejich členů ve vysílání pro děti.

V. řekl(a)...

Souhlasim s nazorem ze redaktori Ceske televize casto, umyslne a cilene lzou.

P. Vršecký řekl(a)...

Tvl, to nevymyslíš. Neomarxistovi nevadí lhaní ČT ve vztahu k těm nejzranitelnějším vůči propagandě, totiž dětem, jemu vadí, že na to někdo upozorní. A nazývá to "zasahováním". Tfuj, úplně se mi zvedl kufr.

Jana Karvaiová řekl(a)...

http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-skandalni-lez-ceske-televize-dt3-/p_spolecnost.aspx?c=A181011_162002_p_spolecnost_wag

P. Vršecký řekl(a)...

Jo, to je přesné. A ať si někdo jen zkusí na lhaní naší vaší ČT upozornit - soudruh Bartoň to tak nenechá!

Okomentovat