12.10.18

Josef Mačí: Politická kampaň přímo ve škole. Inspekce potvrdila, že překročila pravidla

Politikem může být i ředitel školy. Kandidát hnutí ANO Libor Bastl však nedokázal rozlišit, kdy dělá politiku a kdy řídí vyučování. Ve své kampani do místního zastupitelstva v Praze 7 zaměstnal i své studenty na soukromé Vyšší odborné škole cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku. Ti si stěžovali a Česká školní inspekce nyní případ uzavřela s tím, že stížnost je důvodná. „Ředitel školy připustil, že je možné, že na akcích školy mohlo dojít k takovému nevhodnému jednání studentů či pedagogů, které mohlo být vyloženo jako činnost na podporu jeho politické kandidatury,“ píše se ve zprávě inspekce, kterou má Seznam k dispozici.

Z článku na Seznam Zprávy vybíráme:

„Předali jsme výsledek šetření stížnosti k dalšímu řízení zřizovateli školy, který je povinen informovat Českou školní inspekci o vyřízení stížnosti a o opatřeních přijatých k nápravě zjištěného stavu,“ sdělil Seznamu náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Zřizovatelem soukromé školy je však matka ředitele Bastla Zdenka Bastlová, a tak i rozhodnutí „o opatřeních přijatých k nápravě“ zůstane v rodině.

Seznam se s ředitelem Bastlem i zřizovatelkou pokusil hovořit. Na volání ani e-mailové zprávy ale nikdo neodpověděl.Žádné komentáře:

Okomentovat