23.10.18

Další podvodná proforma faktura: tentokrát od Verlag Dashöfer

Na sociální síti Facebook se objevilo upozornění pro školy, že opět chodí podvodná zálohová faktura. Jedná se o předplatné skolaprofi.cz od společnosti Verlag Dashöfer. Dole na faktuře je malým písmem napsáno: "Tato zálohová faktura slouží pro marketingové akce". Faktura je zaslána poštou přímo na školy, upozorněte proto účetní!

V diskusi padlo i toto: "Zkoušela jsem se proti faktuře ozvat, s železnou pravidelností chodí dál. Bez přestání už druhý, možná třetí rok."

4 komentáře:

Simona řekl(a)...

Mozna by bylo dobre si ujasnit nektere pojmy:
Zalohova faktura (spravne Zalohovy list) je informace o tom, ze muzete, ale nemusite platit, pokud sluzbu nebudete cerpat ci zbozi nehodlate prevest do sveho vlastnictvi. Neni v nicem podvodna.
Pokud ucetni, chudera, vidi zalohovy list poprve a plete si ho s fakturou, neni to chybou vydavatelstvi.

Radek Sárközi řekl(a)...

A jaké služby přesně v té ceně nabízejí?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici dovozují, že v té dnešní překotně měnící se době jsou do služby nezbytné k vzdělávání pro třetí tisíciletí. A v té nejlepší možné kvalitě, samozřejmě.

Janek Wagner řekl(a)...

Simono, pokud někdo rozesílá proforma faktury plošně bez jakékoli předchozí objednávky a dokonce bez jakéhokoli kontaktu, nebo dokonce i po odmítnutí, jde evidentně o pokus o podvod.

Okomentovat