7.10.18

25. 10.: Worksshop #DATAMAZE/Datové bludiště

Digitální svět nám s sebou přináší nové problémy, ale také příležitosti. Na jedné straně nás vrhá do víru obsahu, ve kterém se jenom stěží orientujeme, ale na straně druhé nám zprostředkovává nástroje, díky kterým můžeme ozvláštňovat výuku a promlouvat k našim studentům pro ně bližším jazykem. Pedagogický workshop seznámí s projektem #DATAMAZE/Datové bludiště, který zkoumá náš život v digitálním prostředí. Prakticky a přenositelně vyzkoušíte, jak uvažovat o svých bezpečnostních heslech nebo jak zapojovat tzv. selfie obrázky do výuky s cílem nejenom referovat o našem prožívání, ale právě kriticky zkoumat svět kolem nás.


Starám se dobře o svou digitální identitu? Kdo mi ji chce ukrást? Jak se tomu nejlépe ubránit?

V programu #DATAMAZE: 123456 se zaměříme na ochranu naší digitální identity a našeho soukromí. Zjistíme, jak jsou důležitá hesla pro existenci a pohyb v digitálním prostředí, a pomocí osvědčených metod se naučíme bezpečná hesla tvořit.

Program povede Michal Kučerák (DOX).

Součástí bude přednáška Ústavu pro studium totalitních režimů spojená s workshopem. Tato část programu se bude věnovat „novým“ obrazům dějin na digitálních platformách, jako jsou Instagram, TripAdvisor nebo Pinterest. Účastníci se seznámí se základními vlastnostmi těchto platforem a tím, jakým způsobem formují naše představy o minulosti. Lze prostřednictvím Instagramu interpretovat dějiny?

Program povede Čeněk Pýcha (ÚSTR).

Společně budeme reflektovat materiál projektu i podněty z workshopů a pokusíme se najít možnosti jak s uvedeným pracovat dále ve školní třídě. V ideálním případě vznikne soubor nápadů a inspirací určený ke sdílení, případně připojíme postupy, které známe ze školního prostředí my.

Vhodné zejména pro výuku OV/ZSV, IT, VV, D, ČJ (2. stupeň ZŠ a SŠ).

Termín a místo konání: 25. října 2018 od 14:00 do 19:00, Centrum současného umění DOX

Zaregistrujte se zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat