3.9.18

Ze sociálních sítí: Pro mě jsou hrdiny dneška dobří učitelé

Martin Jaroš napsal dojemnou vzpomínku na svou učitelku angličtiny: "Dobrá učitelka či učitel, přátelé, je po blízké rodině ten nejdůležitější člověk na vaší cestě. Dobrý učitel změní váš život a vystřelí vás jako prak někam úplně jinam, výš, než kam byste se dostali sami - a takhle to za svou kariéru udělá třeba s desítkami nebo stovkami dětí. Co může být úžasnějšího?"

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici to přepnuli právě v okamžiku, kdy hlubokomyslní botlíci promlouvali k národu v tom smyslu, že učitelé, kteří podporují společnou část státní maturity, nedokáží zaujmout patřičně svoje žáky. Jakože tedy ale hodně špatní učitelé.
Na matematika a odborníka na testování poněkud nanicovatý úsudek.
Že tedy ti učitelé, kteří svoje žáky zaujmout dokáží, už dávno nevolají po zrušení jakékoli klasifikace, a nejlépe pak veškeré povinnosti docházet do školy.

mirek vaněk řekl(a)...

Krásný a pravdivý článek. Bohužel měl tu být před dvaceti lety. Ano, měl jsem takovou kolegyni, angličtinářku. Makala na 120% a děcka ji milovali. S kým se potkala, tomu změnila život. Skončila v předčasném důchodě kvůli zdravotním problémům. Systém ji semlel jako spoustu jiných dobrých učitelů.
Pokud v médiích, inspekci a úřednictvu vítězí hledání chyb učitelů a plivání na ně, zákulisní tlaky a touha po penězích za každou cenu, nemůže školství přežít. Chudáci děti.

V. řekl(a)...

děcka ji milovali
Milovala. Ale byla roztomilý.

Okomentovat