3.9.18

Václav Klaus ml.: Dobří učitelé

Je to tady. Horké léto je za námi a každý, kdo má nedospělé děti či je dokonce učitel, se střetává s osudovým datem. Prvního září.

Z komentáře na Novinky.cz vybíráme:

Jinak české školství ztratilo další rok. Žádná zhůvěřilá nová školní legislativa nevznikla. Ale bohatě stačí to, co tam zbylo z předchozích legislativně čilých vlád. A opravit (rozuměj zrušit) se toho podařilo jen málo. Odložení „reformy“ financování a zrušení nesmyslů u školek, zmírnění pamlskové vyhlášky. Pár dalších drobností. Vláda se po roce ustavila, ministr snad sestavil i komisi pro revizi inkluze a omezení byrokracie. Protože 90 % celého bordelu je ve vyhláškách a metodických pokynech – bez součinnosti exekutivy (a aspoň části vládní většiny) – můžete podávat donkichotské opoziční novely zákonů do aleluja.

Exministryně školství Valachová sice díky svému zdařilému působení málem u voleb vyhnala nejstarší českou politickou stranu (ČSSD) ze Sněmovny, ale teď už je zase součástí vládní většiny a školskou televizní expertkou. Řada úředníků a aktivistů pokračuje potichoučku „v díle“.
Žádné komentáře:

Okomentovat