14.9.18

Rozhovor Britských listů: Zmatek a chudoba ve školství

Česká republika se chová ke svým učitelům, k své budoucnosti, nejzhůvěřileji. Podle statistik OECD vydělává český učitel 56 procent platu jiného vysokoškoláka v české ekonomice. Je to nejhorší výsledek, jaký nějaká země v rámci OECD má. O situaci českých učitelů hovoří Bohumil Kartous s Danem Pražákem, studentem pedagogické fakulty UK a aktivistou ze studentského spolku Otevřeno.5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici to ustáli do čtyřicáté šesté vteřiny. Pak se zhroutili v slzách dojetí. Že by se odborníci na vzdělání, konzultanti a dokonce i auditoří brali za učitýlky, toho se věru nenadáli. Prý mizerný plat... To je den, to je den.
Jestli to takhle půjde dál, pak se budou muset pytlici s těmi svými jízlivými rádoby šlehy klidit k misce s vaječnými bílky. S metlou. Konec pytliků v čechách.

Josef Soukal řekl(a)...

Já se o pytliky nebojím. Ono se totiž těm učitýlkům musí pomoct, aby nebyli frustrovaní a přestali známkovat, blokovat inkluzi, bránit přílivu neformálně vzdělaných kolegů a vůbec si ten zvýšený plat zasloužili.

Ivo Mádr řekl(a)...

Jen aby jsme ty "pytlíky" peněz z těch škol odnesli. Dle sdělovacích prostředků si ze škol vozíme penízky již nyní náklaďákem.

Jiri Janecek řekl(a)...

Trochu jako by s přípravou pomáhal nejaký poradce Lichačov… Když se interviewovaný zasekne, intervjůk napoví...

Až teda na tu krpu s frontální přednáškou ve 12. minutě... Ještě že to Bob zvládnul skoro profesionálně...

Nicka Pytlik řekl(a)...

na tu krpu s frontální přednáškou ve 12. minutě

Pytlici si nejsou jisti, jestli by ustáli tři resuscitace v tak těsném sledu.

Okomentovat