28.9.18

Klára Mrázová: Na základních školách chybí asistenti pedagoga, hledají je i měsíce

Sehnat asistenta pedagoga do některých škol na západě Čech je obtížné. Potíže mají především na Plzeňsku a Tachovsku. Důvodem je to, že řada zájemců nemá nutnou kvalifikaci, k nástupu je odradí dojíždění a hlavně špatné finanční ohodnocení.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Asistentka nám odešla před prázdninami. Pár lidí, kteří se nám ozvali, nemělo nutnou kvalifikaci, což je střední vzdělání s maturitou a k tomu alespoň kurz. U ostatních byly největší překážkou peníze. Úvazek je většinou kratší, poloviční s několikaletou praxí vyjde na deset tisíc korun hrubého,“ nastínil Václav Fencl, jenž stojí v čele instituce.

Pokud má zaměstnanec dlouhodobější zkušenosti, mzda je o něco vyšší. Situaci v třemošenské škole se naštěstí podařilo vyřešit. „Opravdu se mi ulevilo. Nastoupí k nám bývalá kolegyně. Její povinnosti jsem dočasně rozdělil mezi čtyři asistenty pedagoga. Teď už se vše vrátí do normálu. Výhodou je, že zná prostředí, do kterého se vrací,“ doplnil.(...)

S tvrzením souhlasí ředitel Masarykovy základní školy v Plzni Antonín Herrmann. „Některé dámy přicházejí na doporučení z úřadu práce a jsou velmi rozčarované z toho, co by je všechno čekalo. Hledal jsem pět asistentek, protože mi odešly studentky, které si tímhle způsobem přivydělávaly. Abych našel, začal jsem hned po Vánocích,“ konstatoval.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

chybí asistenti pedagoga, hledají je i měsíce

To přece není vůbec žádná kastastrofa! Nikdy nebyla, a ani nikdy nebude!!!
To jen pár životních ztroskotanců kafrá... a kafrá...

Okomentovat