5.9.18

Martin Bajtler, Benedikt Lederer: Velký bratr do všech škol. ANO chce po volbách sledovat dění na chodbách

Hnutí ANO ve svém programu pro volby na pražský magistrát slibuje, že zajistí bezpečné školy. Do dvou let chce do všech instalovat kamery, které napojí na městský systém. Školy se k nápadu staví skepticky, podle pedagogů kamery prevenci nezajistí.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Jsem rozhodně proti, aby byly kamery umístěné po chodbách či ve třídách. Pokud kamera míří na veřejný prostor před školou, je to v pořádku. Hlídat, kdo do školy vstupuje, je vhodné. Ale Velkého bratra bych do školy určitě nechtěla,“ uvedla Renata Schejbalová, předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR a ředitelka Gymnázia Nad Štolou v Praze 7.

Zelení jdou do voleb s plánem ubytovat v Praze pět tisíc uprchlíků
Zároveň dodala, že jakmile by měla být kamera na chodbě a jeden jediný rodič by řekl, že se mu to nelíbí, instalace by nebyla možná.

Podobně mluví i prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi. Podle něj by mohl být problém kvůli nařízení GDPR o ochraně osobních údajů. Instalace kamer by vyžadovala souhlas všech rodičů.

Navíc už má v současnosti řada škol hlídaný vstup do budovy.


5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Skvělý nápad!
Měl by se odpilotovat na chodbách Strakovy akademie a poslanecké sněmovny.

Eva Adamová řekl(a)...

Na chodbách je dozor či nově dohled kantorů. Tam se neděje nic, co by měly kamery sledovat. Největší problémy s ničením školního majetku a s šikanou jsou na chlapeckých záchodcích, ale tam asi umístění kamer těžko prosadíme.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jako by nebylo dost nápadů od školních expertů, teď se vynořují s nápady i blbci.

Ivo Mádr řekl(a)...

Doporučuji kamery úplně všude, včetně našich ložnic a WC. Ideální by bylo očipovat všechny obyvatele a na dálku ovlivňovat jejich myšlení. Dozajista sen všech, kteří jsou u moci a chtějí tam zůstat napořád.

"1984" od Orwella je přece jenom slabota.

Okomentovat