24.9.18

Jana Nováčková: Pokud byste chtěli vybudovat prostředí, které je naprosto nepřátelské mozku a učení, pak byste zřejmě vybudovali něco takového, jako je školní třída (1. díl)

Jaká je kvalita výuky na našich školách? Jaký vliv má podoba současného školského systému na životy dětí a tím vlastně na budoucnost celé společnosti? A mohla by výuka probíhat jinak? Třeba tak, aby děti nebyly pouze malými pasivními kolečky v soukolí stroje, který je formuje do podoby poslušných, papouškujících automatů a bezohledných kariéristů? Aby byly schopny spolupráce a tvořivosti, uvažování v souvislostech a zušlechťování charakteru? Stačí korektury, kterými naše školy prošly po roce 1989, nebo je potřeba hlubších změn, které by přeměnily samu podstatu podoby škol, aby se výrazně lišily od toho, jak je v podstatě známe od dob Marie Terezie? O těchto a souvisejících otázkách rozmlouváme s psycholožkou, doktorkou Janou Nováčkovou.
Zdroj: Svobodné universum
8 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...

Paní Nováčková tu není poprvé. Odráží to kvalitu médií, které nezajímají fakta, ale populistické názory jednotlivců, kteří paušalizují vlastní dezinformace. Nebo jsou placeni některými zájmovými skupinami.

Pepouš řekl(a)...

Jeden by nevěřil, kolik hnoje se dá nakydat v jednom rozhovoru ... Víc netřeba dodávat.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A druhý by něvěřil, že se tímhle dá živit.

Jiri Janecek řekl(a)...

Bezohledna karieristka, nebo papouskujici automat?

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Mám to vůbec číst?

Jirka řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jirka řekl(a)...

Děti nehloupnou, protože je dusí řád. Blbnou proto, že žádný řád nemají a paní Nováčková zničí i děti rodičů, kteří jsou nejistí a hledají nějaký "návod", jak děti vychovat a připravit do života. Škoda, že ho paní Nováčková a bezradní rodiče nemohli nasát v láskyplném prostředí fungující rodiny.

Nicka Pytlik řekl(a)...

paní Nováčková zničí i děti rodičů, kteří jsou nejistí

Pytlici nechtějí být příkří nad únosnou mez, ale pokud na takové návody někdo naskočí vlastního rozumu nemaje, dobře mu tak. Chudáci děti. Jak kdysi pytlici ale naprosto cynicky konstatovali, nejsou-li děti čas od času seřezány, řezají se samy.

Okomentovat