10.9.18

David Kvapil: Jihomoravský unikát: Čtyřicet let zůstal věrný jedné škole. Učil dva tisíce žáků

Čtyřiačtyřicet let. Tak dlouho učil Michal Hyčka na Základní škole ve Valticích na Břeclavsku. Na jihu Moravy je svojí věrností jedné škole zřejmě unikátem. „Zjistil jsem, že jsem zažil osobně všechny ředitele školy od konce druhé světové války. Bylo jich celkově deset,“ bilancuje Hyčka, který byl v letech 2004 až 2012 sám ředitelem.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Podle zkušeného učitele se děti za čtyři desítky let téměř nezměnily. Jak říká, vyrůstají ze situace, ve které žijí, a to je tvaruje. „Dneska to učitelé mají těžší, protože děti mají spoustu různých možností, které odvádějí pozornost od školy. O to více by měl učitel klást důraz na vlastní práci, aby dokázal žáky zaujmout,“ nabádá mladší kolegy.

V důchodu by si rád užíval zaslouženého odpočinku, ale současně má i další plány. „Přemýšlím nad tím, že bych za odučené roky napsal paměti,“ prozrazuje muž.

3 komentáře:

Simona CARCY řekl(a)...

Za čtřiačtyřicet let se ve škole ve Valticích vystřídalo deset ředitelů školy. Bomba!

A teď citace z webu ministerstva školství:

1993 - 2017 Česká republika
Robert Plaga (od 13. 12. 2017 do současnosti)
Stanislav Štech (21. 6. 2017 - 13. 12. 2017)
Kateřina Valachová (17. 6. 2015 - 21. 6. 2017)
Michaela Marksová-Tominová (5. 6. 2015 - 17. 6. 2015)
Marcel Chládek (29. 1. 2014 - 5. 6. 2015)
Dalibor Štys (10. 7. 2013 – 29. 1. 2014)
Petr Fiala (2. 5. 2012 – 10. 7. 2013)
Josef Dobeš (13. 7. 2010 – 30. 3. 2012)
Miroslava Kopicová (8. 5. 2009 – 13. 7. 2010)
Ondřej Liška (4. 12. 2007 – 8. 5. 2009)
Martin Bursík (2. 11. 2007 – 4. 12. 2007)
Dana Kuchtová (9. 1. 2007 – 3. 10. 2007)
Miroslava Kopicová (4. 9. 2006 – 8. 1. 2007)
Petra Buzková (15. 7. 2002 – 4. 9. 2006)
Eduard Zeman (22. 7. 1998 – 12. 7. 2002)
Jan Sokol (3. 1. 1998 – 17. 7. 1998)
Jiří Gruša (3. 6. 1997 – 2. 1. 1998)
Ivan Pilip (2. 5. 1994 – 2. 6. 1997)
Petr Piťha (3. 7. 1992 – 27. 4. 1994)

1990 - 1992 Česká republika (součást ČSFR)
Petr Vopěnka (29. 6. 1990 – 2. 7. 1992)
Milan Adam (5. 12. 1989 – 27. 6. 1990)

1969 - 1989 Česká socialistická republika (součást ČSSR)

Synková, Jana (12. 10. 1988 – 4. 12. 1989)
Karel Juliš (8. 5. 1987 – 11. 10. 1988)
Milan Vondruška (8. 10. 1975 – 7. 5. 1987)
Josef Havlín (8. 7. 1971 – 8. 10. 1975)
Jaromír Hrbek (27. 8. 1969 – 7. 7. 1971)
Vilibald Bezdíček (9. 1. 1969 – 27. 8. 1969)

1960 - 1968 Československá socialistická republika (ČSSR)
Vladimír Kadlec (8. 4. 1968 – 8. 1. 1969)
Jiří Hájek (10. 11. 1965 – 7. 4. 1968)
Čestmír Císař (20. 9. 1963 – 10. 11. 1965)
František Kahuda (11. 7. 1960 – 19. 9. 1963)

1945 - 1960 Československá republika (ČSR)
František Kahuda (12. 12. 1954 – 11. 7. 1960)
Ladislav Štoll (1. 10. 1953 – 12. 12. 1954)
Ernest Sýkora (1. 2. 1953 – 1. 10. 1953)
Zdeněk Nejedlý (25. 2. 1948 – 28. 2. 1953)
Jaroslav Stránský (2. 7. 1946 – 2. 3. 1948)
Zdeněk Nejedlý (5. 4. 1945 – 2. 7. 1946)

Simona CARCY řekl(a)...

37!

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

1.3763753e+43

Okomentovat