2.8.18

Vyjádření MŠMT k dotaci pro Moto GP

Spolek Moto GP si požádal o dotaci ve výši 100 milionů korun. Na základě hodnocení byla Moto GP přidělena dotace ve výši 39 milionů korun.

Návrh na výši dotace pro Moto GP byl schválen 29.5.2018 a po konzultaci s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže zveřejněn dne 27.6.2018. Při vzájemné součinnosti mohl Spolek Moto GP obdržet dotaci nejpozději do 15.7.2018. Spolek jako příjemce měl provést jediný úkon, a to upravit rozpočet akce a přílohy rozhodnutí tak, aby byly v souladu s navrženou dotací. Navzdory intenzivní denní komunikaci mezi MŠMT a tajemníkem spolku Adamem Svobodou neuvedl žadatel doposud tyto dokumenty v soulad. Podklady předal zástupce Spolku Moto GP na podatelně MŠMT až dnes odpoledne v době konání tiskové konference.

Poznámka redakce: Před deseti lety dostávala Velká cena Brna silničních motocyklů dotaci pouhých 10 milionů Kč, což byl příspěvek města Brna na zalistovací poplatek. Po podvodném pokusu ministra Dobeše a motoristického podnikatele Karla Abraháma vyšachovat ze zastupování u Mezinárodní motocyklové federace (FIM) jako zástupce ČR Autoklub České republiky (AČR) a nahradit ho účelově založeným spolkem bez členů Český svaz motocyklového sportu (ČSMS) jsme doufali, že se MŠMT poučí a žádné dotace poskytovat nebude. Bohužel "brněnská lobby" měla u ČSSD i exministryně Valachové úspěch...

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

To se nám to ke kamarádíčkům protavují erární penízky jedna radost.
Podívá se někdy někdo, na co se taková dotace použije a jsou-li ceny za provedené práce či materiál ve výši řekněme v kraji běžné?

Okomentovat