8.8.18

Jaroslav Chudara: Otazníky kolem milionů pro katolickou školu. Dotace je i není

Katolická základní škola v Uherském Brodě nakonec přestavbu za 53 milionů korun, proti níž se v brodské Židovně zvedla vlna odporu, vůbec nemusí uskutečnit. Neboť peníze z prostředků EU, které by měly zaplatit na 70 procent nákladů, zároveň jsou i nejsou na cestě.

Z článku v iDobrýDen.cz vybíráme:

V čem je problém? „Škola získala pouze předběžný příslib dotace. Jenomže vyplacení částky se může uskutečnit pouze na základě právoplatného stavebního povolení a to škola nevlastní,“ vysvětluje místostarosta Petr Vrána, radní pro školství. „Ve věci dnes navíc existuje také odvolání u krajského úřadu, proto jsou debaty o přidělení dotace a rekonstrukci velmi předčasné,“ upozornil Petr Vrána. (...)
Ředitel školy Ivo Ertl se obavám diví. „Škola vlastní projekt vypracovaný odborným projektantem, který dobře zvážil zastínění i další připomínky obyvatel okolních bytů, kteří s ní za dvanáct let sousedství jinak neměli problém. Budova je ve špatném stavu, a pokud se do ní nebude investovat, může být v budoucnu nebezpečná pro své okolí. Proto bych rád obyvatele okolních domů vyzval, aby neblokovali záchranu poslední budovy z bývalé Židovny, bez dotace z EU se nám to nepodaří,“ napsal mimo jiné Ertl v reakci na dohady o možném stěhování školy (viz DOBRÝ DEN z 30. června).

Žádné komentáře:

Okomentovat