8.8.18

Dalibor Dostál: Od autoalarmů se pražský Diametral dostal až k výukovým přístrojům

Společnost nemá na českém trhu konkurenci, vyváží hlavně do zemí Višegrádské čtyřky. Exportuje i do západní Evropy a chystá expanzi do Rakouska. Její rozvoj svazuje především nekoncepční přístup státu ke školství.

Z článku v BusinessInfo.cz vybíráme:

V současné době jsou “vlajkovými loděmi” firmy vědecká pracoviště. „Páteř naší nabídky tvoří pracoviště určené jak pro výuku, tak do průmyslového provozu VarioLab+. Ty dnes najdete na desítkách, možná stovkách odborných škol i na průmyslových pracovištích v celé České republice. Dále je to čistě výukové pracoviště se systémem VarioClick na kterém se studenti odborných škol učí zejména zapojování. Na systém VarioClick máme dokonce průmyslový vzor,“ upozorňuje Miroslav Bulka. (...)

Právě stát má podle něj výkonnou moc, kterou může pro vymáhání svých pohledávek použít. „Tak proč tuto povinnost přenáší na podnikatele? Mým cílem je vyrobit produkt, vytvořit hodnotu tady v České republice. Ne v Číně. Dát lidem práci a mzdu, zaplatit daně, ale proč mám dělat státu drába?“ krotí Miroslav Bulka hlavou.

Trápí ho také špatná investiční politika ve školství. „Nebýt evropských peněz, tak by se do škol snad vůbec neinvestovalo. My to cítíme dvojnásob. Z jedné strany je pro nás školství významným obchodním partnerem a na druhé straně ze škol neodcházejí dostatečně vystudovaní odborníci, které potřebujeme pro svoji práci,“ popisuje Miroslav Bulka začarovaný kruh.


Foto: Virtuální prohlídka učebny SPŠ Pelhřimov
Žádné komentáře:

Okomentovat