8.8.18

Nový školský web: Gramotnosti.pro život

NÚV v rámci projektu Podpora práce učitelů spustil nový web Gramotnosti.pro život. Web má moderní vzhled a částečně slouží i jako rozcestník pro materiály na metodickém portálu RVP.cz.Je otázkou, zda pracovníci projektu zvládnou duplicitní publikaci na obou webech. Srovnejte si například dva seriály blogových příspěvků na Gramotnosti.pro a RVP.cz:Pozitivně můžeme hodnotit publikaci materiálů pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 3.0 CZ (Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte), i když by možná byla vhodnější více otevřená, tedy Creative Commons BY. Pak by teprve byla naplněna deklarovaná podpora otevřených vzdělávacích zdrojů.

A rýpnutí na závěr, web Gramotnosti.pro život není moc informačně gramotný: neposkytuje možnost odběru RSS...


6 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Web vznikl v rámci projektu finacovaného z OP VVV, který koštuje cca 100 miliónů. Za ty prachy si pravda dovedu představit vznik přínosnějších věcí, než něco, co v podstatě učitele pouze přesměruje na rvp.cz pomocí odkazů. Za mě tedy podvod na entou.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Zmatečné, nepřehledné, vůbec nevidím smysl nebo účel. A to je pořád dokola. Samé nové weby, které nedělají nic jemného než odkazují sami na sebe. A to nejen ve školství ale ve státě celé. Hlavně že čerpáme, že.
Prostě jenom zase další rozhledna v údolí....

Radek Sárközi řekl(a)...

Neziskovky jsou kritizovány, ale na peníze pro NÚV, NIDV, ČŠI a další organizace přímo zřízené MŠMT si nikdo neposvítil...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Čerpadláři od zlaté podkovy. Pořád to zkouší, pakáž jedna, a prochází jim to.
Úplně stačí, když někdo prohlásí, že respektuje individuální potřeby dítěte, jeho autonomii a nárok na úspěch v té dnešní překotně měnící se době, a prašule se sypou po milionech. Když k tomu dodá, že Marie Terezie byla bifloidní feudál a Finsko je ve Skandinávii, státní správa padne na zadek a roztočí se miliardy.
Po-ho-da.

Eva Adamová řekl(a)...

Projekty pro NÚV, NIDV a další organizace zřizované ministerstvem jsou tunelem na peníze z OP VVV od samotného začátku. Těmto projektům se říká systémové, výzva je nastavena tak, že v podstatě nikdo jiný než tyto organizace nesplňuje podmínky, projekt vždy koštuje několik desítek či i stovek miliónů a světe div se u každé výzvy projde většinou jen jeden projekt. Ptáte se který? No přece ten, podle kterého byla sepsána výzva.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Nebo kolik stojí a z čeho se platí taková blábolidla jako
https://cosiv.cz/cs/
Dříve tam měli alespoň logolink ESF, ale ten nenápadně zmizel.....

Okomentovat