31.8.18

MŠMT: Konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací maturitní zkoušky – jaro 2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s § 2 odst. 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů, určuje konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období roku 2019.

Sdělení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kterým se určují konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období roku 2019

Praha dne 30. srpna 2018

čj.: MSMT-27235/2018-1

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s § 2 odst. 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů, určuje konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2019 na středu 10. dubna a čtvrtek 11. dubna 2019 a na pracovní dny v období od 2. května do 10. května 2019.

Mgr. Václav Pícl v. r.
náměstek pro řízení sekce vzdělávání


4 komentáře:

V. řekl(a)...

na středu 10. dubna a čtvrtek 11. dubna 2019
Takze proti lonsku den navic => dalsi naruseni vyuky v nematuritnich tridach, dalsi naklady na skolni maturitni komisare, na suplovani za ne (i kdyz ty budou minimalni, supluje se vetsinou zdarma), dalsi den navic prace s "vecne nefunkcnim" systemem skenovani a odesilani praci...

Zrusme to uz konecne...

Simona CARCY řekl(a)...

To V.: dalsi naruseni vyuky v nematuritnich tridach...

Takže to shrňme vlastními argumenty těch, co brojí proti maturitám:
Vykládáte o tom, kolik úsilí věnujete zkompetentňování mladých lidí včetně těch nezkompetentnitelných. yVkládáte o poslání. O letech dřiny, než do těch hlaviček něco dostanete. Těch let bývá 8 až 4 podle druhu školy. A prokázání výsledků práce za průměrně půl dekády byste chtěli odfláknout povrchní zkouškou za jeden den?
Prosím nelitujte se, že vám to překáží. Naopak. To je místo zúčtování kvality vaší práce. Tak mu laskavě věnujte přiměřený čas. Už kvůli těm lidským osudům, na nichž bude pár let lpět váš podpis.

V. řekl(a)...

Nebrojím proti maturitám, nevykládám o úsilí věnovanému zkompetentňování, nevykládám o poslání. To si vyloženě vymýšlíte.

Prokázání výsledků nechci odfláknout povrchní zkouškou za jeden den.
Nelituji sebe, ale peníze daňových poplatníků.

Ale takto pojatou zkoušku (řetěz zkoušek), aby se kvůli ní ve zbytku školy podstatně narušila výuka po dobu tří týdnů, tu zrušit chci.

Já také nespekuluju, že píšete nikoli věcně, ale proto, abyste obhajovala existenci Cermatu. Ještě jste zapomněla napsat, že systém DDT není nefunční, ale starý a proto Cermat za nic nemlže.


Simona CARCY řekl(a)...

Tři týdny jsou nadsázka, že? Společná část maturitní zkoušky trvá 5 až 6 pracovních dnů.

Pokud jsem psala o vykládání, pak se to vztahovalo ke skupině osob, které označuji jako ty, co brojí proti maturitám. To nebyla reakce na text diskutujícího V.

Neobhajuji ničí existenci, obhajuji to, že pokud se něco dělá tu 4, tu 8 let, pak není divu, že kontrola takové práce v zákonem dané šíři prostě musí trvat jednotky dnů. To, že "nechcete, aby se narušila výuka" hodnotím jako nepochopení významu zkoušky nejen pro žáka, ale hlavně pro školu na škole samé. To jsou vaše dožínky, mám-li použít příměr. Vy jste n let zkompetentňovali a skládáte účty z toho, jak jste to udělali. Nechtějte mi tvrdit, že by sedláka dožínky obtěžovaly, protože čeledína chtěl už dávno pustit na dovolenou na Mácháč.

Okomentovat