8.8.18

Milan Holakovský: Pět a půl tisíce dětí by mělo dostávat najíst zdarma

Sytější a spokojenější. Tak se podle představ vedení kraje mají uprostřed zimy cítit děti ze sociálně potřebných rodin.

Z článku v Příbramský.Deník.cz vybíráme:

Zatím je vše ve fázi plánů a zahajování přípravných prací. Kraj se chystá získat peníze z operačního programu potravinové a materiální pomoci. Podá žádost v rámci dodatečné výzvy ministerstva práce a sociálních věcí zaměřené na podporu dětí v oblasti školního stravování, jež má být vypsána na podzim. Další postup závisí na tom, zda s žádostí uspěje.

„Účastí v programu chceme zabezpečit školní stravování dětem z mateřských škol a žákům základních škol a případně i žákům víceletých gymnázií ze sociálně slabých rodin ve věku od tří do patnácti let,“ vysvětlil náměstek hejtmanky s kompetencí pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO). Podle jeho slov jde o 5510 dětí, které žijí v rodinách s nárokem na dávky v hmotné nouzi. Náklady na jedno pololetí by měly dosahovat 15 milionů korun.5 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

"Další postup závisí na tom, zda s žádostí uspěje"

Víte, já tomuto přidělování peněz na obědy ze sociálně slabých rodin nějak nemůžu přijít na chuť. To jako, když kraj s žádostí neuspěje, tak ty děti obědy zdarma nedostanou, zatímco v sousedním kraji, který uspěje, ho dostanou? A nešlo by to proboha zařídit normální cestou, tedy bez dotací či bez neziskovek?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nešlo.
To by se na těch obědech pro hladová dítka nemohlo přiživit hafo nenasytných panděr.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Je to jenom ukázka jak pod záminkou konání dobra tyjí různí hochštapleři ze státních peněz. Vypadá to přece hezky. Ty hladové děti, špatně se učí, když jim dáme ten obídek, tak se najednou učí dobře, jenže rejže.
Má to svá hodně "slabá" místa. Už, jak píšete jak to jde přes ty kraje. První kravina. Potom kdo a jak posuzuje komu dala, komu nedala, když nemá jak. Další - a tak na co máme sociální systém a proč si ty rodiče nepožádají pro ty děti o nějaké stravenky?
Oni by si ty jejich rodiče mohly pro ty stravenky přijet v nějakém bouráku se zlatými náhrdelníky a "ajphonem" poslední módy, čouhajícím z kapsy na, no tam pod zádama.
A to by dost blbě vypadalo. No uvažte.

Jirka řekl(a)...

Tak jsem se "kriticky" zamyslel nad titulkem a nejde mi do kebule, jak se dá najíst zdarma, když suroviny, energie, budovy, stroje a práce něco stojí. Že by to zaplatil někdo jiný? Příště bych prosil už v titulku napsat, kdo to zacáluje a proč.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

kdo to zacáluje a proč.

A kudy ty penízky potečou. A proč.

Okomentovat