17.8.18

Michal Komárek: Škodí českým školám selektivnost?

Za zdmi mnoha na první pohled zcela běžných českých škol funguje pro veřejnost téměř neznámý systém výběrového školství.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

To je dost skličující: Mezi školami, kam chodí děti v rámci povinné bezplatné školní docházky, jsou obrovské rozdíly. Nelze tvrdit, že běžná základní škola je nutně špatná. Přesto zřejmě platí, že možná většina českých dětí chodí do škol, kde ředitelé a učitelé víceméně rezignovali na to, aby se žáci opravdu něco naučili, aby se rozvíjeli, aby měli úspěch. Bez ohledu na to, z jaké rodiny a s jakým talentem do školy přicházejí.

Poznámka redakce: Šéfredaktor webu Česká škola svou generalizací poškozuje české školy ve veřejnoprávním rozhlasu.


6 komentářů:

P. Vršecký řekl(a)...

"Přesto zřejmě platí, že možná většina českých dětí chodí do škol, kde ředitelé a učitelé víceméně rezignovali na to, aby se žáci opravdu něco naučili, aby se rozvíjeli, aby měli úspěch."

To je přímo esence filozofického pohledu na svět, ve kterém má úspěch jedince v životě zajistit všechno jiné, než jeho vlastní inteligence, píle a důslednost.

Neomarxista Komárek nemůže hlásáním podobných nesmyslů nikomu uškodit, nikdo soudný toho křiváckého cenzora nebere vážně. Děkuji! Hezký den!:-))))))))))

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Za tento výrok právě Komárek vyhrál hlavní cenu v soutěži o nejhloupější hoax žluté žurnalistiky, fejk roku 2018.

Nicka Pytlik řekl(a)...

ředitelé a učitelé víceméně rezignovali na to, aby se žáci opravdu něco naučili

Pytlici víceméně rezignovali na to, aby se komárci vymanili z tenat vlastní trdlovitosti.
Pytlici se kdysi poměrně intenzivně zabývali otázkou, jak někoho přimět k tomu, aby SE něco opravdu naučil. Asi po dvou minutách těžké myšlenkové aktivity dospěli k závěru, že cokoli SE každý musí naučit sám.
Kdyby bývali komárci napsali, že pedagogové rezignovali na to, aby svoje žáky něco doopravdy učili, to by bylo jiná. Ale komárci patrně nebudou schopni takový rozdíl vůbec uchopit, náležitě zpracovat a popřípadě i použít.
V každém případě, Ti Janku, pytlici děkují za zajímavé oživení tímto estrádním skečem umělce z PraHYYY. Hezký dééén!

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pan Komarek , prebornik v cenzurovani jakehokoli jineho nez jeho nazoru, mel cukani nas poucit. Tak, jako nepochopil , proc mu odeslo tolik lidi z CS, tak ani ted nepochopi svou trapnost. On je klasickou ukazkou zajeti cloveka do prostredi, ve kterem zije. A jine by chtel zacharnit, kdyz sam sebe ne.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jeden z nejhnusnějších výroků nejen posledního roku, ale možná celé dekády. Pane Komárku, styďte se. (Ačkoliv původně jsem chtěl napsat běžte do.....)

Eva Adamová řekl(a)...

Přesto zřejmě platí, že Komárek je možná naprostý trouba.

Okomentovat