30.8.18

Jana Rosůlková: Za nenávistné komentáře pod fotkou teplických prvňáků míří mladá žena před soud

Státní zástupce obžaloval 26letou ženu z Tachova za nenávistné komentáře pod fotkou teplických prvňáků. Informaci České televizi potvrdil Ondřej Wendler z Okresního státního zastupitelství v Tachově. Žena se měla podle žalobce dopustit trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Za to jí hrozí až tři roky vězení.


Z článku na webu České televize vybíráme:

„Ve věci byla dne 29. srpna podána obžaloba,“ sdělil České televizi tachovský státní zástupce Ondřej Wendler. Stíhanou osobou je podle deníku Právo 26letá Romana L. z Tachova.

Původně policie její případ odložila s tím, že by se mohlo jednat pouze o přestupek. Poté se ale podle informací Práva do případu vložil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Na základě jeho námitek se věc vrátila zpátky do přípravného řízení. Napodruhé už policejní šetření vedlo k obvinění a nyní i k podání obžaloby.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Fotografie dětí tohoto třídního typu, nejlépe ještě i se jménem a příjmením, nemají ve sdělovacích prostředcích v té dnešní překotně měnící se době co dělat.
I kdyby s tím rodiče jakkoli souhlasili. Trdloidní zveřejňovatelé by se měli od dětí klidit.

Okomentovat