20.8.18

Daniel Münich: Ve školce není místo? Aha, tak to je novinka

Ve školce není místo? Aha, tak to je novinka. A zpravidla proč? No protože obec nemá na stavbu školky nové. A proč nemá obec peníze? Protože jí ze státního rozpočtu penězovodem RUD stát posílá peníze maximálně tak na obecní provoz a získání dotace, pokud je zrovna vypsána, je obrovská loterie.

Když navíc obec nemá dítě ve školce, sníží se jí roční příjem RUD o 14 000 Kč.

A tratí úplně všichni: Obec má menší příjmy z RUD a k tomu naštvané občany-rodiče, veřejné rozpočty přichází o daňové a pojistné odvody zaměstnaných rodičů a tratí na vyšších dávkách, rodiče a hlavně maminky nechtějí mít více dětí než mají, společnost demograficky stárne, financovatelnost důchodového systému bude ještě obtížnější.

A přitom by stačilo, kdyby se někdo na vládě a v okolí konečně probudil a přišel se systémem NÁROKOVÝCH, administrativně nekomplikovaných dotací obcím na rozšíření kapacit školek. Čistý výnos pro společnost by byl výrazně pozitivní, na rozdíl od spousty jiných podivných výdajů, které vylétají jako kouř komínem. Čisté výnosy znamenají, že by to v konečném součtu bylo dokonce výnosné.Článek v MF DNES

Žádné komentáře:

Okomentovat