31.8.18

Anna Vodrážková: Vlivná učitelka #nebudezticha, sbírá followery už ve školce

Veganství je volbou srdce, kterou podložíme pádnými argumenty. Taková volba se ale nedělá v mateřské škole a už vůbec ne z podnětu paní učitelky.

Z komentáře v Aktuálně.cz vybíráme:

Takže o čem je tedy hashtag #nebuduzticha? O čem se nebude mlčet - o rozhovoru s ředitelem? O něm se snad mlčet mělo? Vždyť čtenář ani neví, která školka to byla. Tak se nebude zticha o krásách veganství před cizími dětmi? To je pak jiná…

Celé "drama" na mě působí bohužel úplně jinak. Příspěvek byl pro jistotu rovnou označen hashtagem #kauza. Michaela Vincourová už předtím vedla projekt Zvířata nejíme, který popisuje ohavné praxe velkochovů, a je autorkou proveganské pohádky (sic č. 2). V tématu veganství tedy byla thought leaderem - s odbornou znalostí. Ale míchat svoji vlastní agendu s dětmi ve školce a slzami u ředitele, to není úplně košer. A taky to Michaelu Vincourovou posunulo od expertizy k influencerství: nových pět tisíc followerů za teatrální a zmatený příspěvek o tom, že už nebude pracovat tam, kde pracuje. To se počítá.2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

posunulo od expertizy k influencerství

Vyznavači všech možných těch úplně ze všeho nejvíc nejzdravějších stylů mají až nezřízenou potřebu šířit svoji víru bez ohledu na smýšlení ostatních a konat dobro padni komu padni.
Běžný masožrout spořádá svoje dvě kila prejtu a je v pohodě.

Ygrain řekl(a)...

"Veganství je volbou srdce, kterou podložíme pádnými argumenty. Taková volba se ale nedělá v mateřské škole a už vůbec ne z podnětu paní učitelky."

Tesat do kamene a pak ten šutr omlátit influencerům o hlavu.

Okomentovat