15.7.18

Jaroslav Balvín: V Mšeném se kvůli odchodu ředitelky školy zakývaly židle pod obecní radou

Odstupte, chtěla po celé radě včetně starosty opozice na mimořádném zastupitelstvu lázeňské obce Mšené-lázně v uplynulém týdnu. Podle kritiků se nepřístojně vměšovali do vnitřních záležitostí místní školy. Z té ale během vedení poslední ředitelky odešla řada pedagogů a vedení obce jako zřizovatel zařízení se cítilo povinno zasáhnout. „Pedagogický sbor měl asi šestnáct učitelů, z toho osm odešlo nebo odchází. To nemůže nechat chladným žádného zřizovatele,“ je přesvědčen starosta Josef Bíža.

Z článku v Litoměřický.Deník.cz vybíráme:

Zatím se v novém čísle místního zpravodaje opět rozhořel spor o to, zda vedla její následkyně M. Rumlerová školu dobře, nebo špatně. Podle dopisu pedagožek, které ze školy odešly, bylo její vedení školy bez vize, často se měnil rozvrh a suplovali nepedagogičtí pracovníci. Podle bývalé ředitelky se ale rozvrh měnil právě kvůli učitelkám, které s jejím vedením nesouhlasily a odcházely v průběhu roku. „Což je neprofesionální vůči žákům,“ říká. Suplování nepedagogických pracovníků je podle ní lež.

V periodiku starosta M. Rumlerové vytýká, že se zevnitř organizace ven šířily citlivé informace, které zbytečně zneklidnily obec. „Nevím, kdo je vynášel. Já pouze uváděla věci na pravou míru,“ reaguje bývalá ředitelka, které vadilo, že jí starosta mluvil do personálních záležitostí včetně toho, koho si má vybrat jako zástupce.Žádné komentáře:

Okomentovat