24.7.18

Jakub Kučera: Komu by se hodila změna termínu letních prázdnin? Nejvíc tlačí hoteliéři a cestovky

Už je to tradice. Děti mají poslední zvonění v červnu a od července se rozutíkají mimo školní lavice. Dva měsíce prázdnin v červenci a srpnu jsou neprůstřelnou jistotou. Co kdyby se však termín měnil? Kdo tento termín určil a je vůbec reálné, abychom se někdy připravovali na letní prázdniny s jiným datem?

Z článku ve ČtiDoma.cz vybíráme:

Určení data prázdnin má na starost Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Při dotazu, zda je možné někdy v budoucnu měnit datum letních prázdnin, je odpověď jasná. MŠMT je jednoznačně proti všem návrhům, které nabourávají zavedené termíny. "Bylo by nutné například změnit školský zákon, posunutí termínu letních prázdnin by negativně ovlivnilo organizaci přijímacího řízení na střední školy, způsobilo by to rozkolísání termínů pro přijímací řízení na vysoké školy," říká Adéla Klimešová z oddělení vnějších vztahů a komunikace.

Zároveň dodává, že je ministerstvo každý rok pod nátlakem cestovních kanceláří a hoteliérů, aby byly termíny prázdnin klouzavé, protože teplo je již v červnu... O žádné změně se tedy vůbec neuvažuje. Dotazy na jiné termíny prázdnin nejsou vzneseny od rodičů, učitelů ani od žáků, takže neexistuje zásadní podnět podobně komplikovanou změnu řešit.


Žádné komentáře:

Okomentovat