3.6.18

Seminář IDEA: O lidech se základním vzděláním a jak si vedou na českém trhu práce

Lidí se základním vzděláním v ČR dlouhodobě ubývá, ale vývoj posledních let naznačuje, že by se tento trend mohl otočit, zejména v důsledku přibývání lidí s nedokončeným vzděláním mezi mladými lidmi. Účast lidí se základním vzděláním na trhu práce je poměrně nízká a představuje tak určitý nevyužitý potenciál při současném nedostatku pracovních sil. Na semináři byly prezentovány výsledky empirického výzkumu, který se touto skupinou populace zabývá. Přinášíme videozáznam semináře s prezentacemi.

Na semináři byly představeny závěry studie Kláry Kalíškové a Aleny Bičákové týkající se nízkokvalifikovaných lidí a jejich uplatnění na českém trhu práce a studie autorů Markéty Horákové a Tomáše Sirovátky z VÚPSV, která se věnuje cílenosti nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti. Zároveň byly prezentovány závěry průzkumu zaměřeného na předčasné odchody ze vzdělávání, který provedla Agentura pro sociální začleňování v Ústeckém kraji.

Studie, které byly na semináři prezentovány, byly zpracovány s finanční podporou Zastoupení Evropské komise v České republice. Studie a prezentace ke stažení:

Žádné komentáře:

Okomentovat