7.6.18

Šárka Mrázová, Radek Bartoníček: Český fenomén ZUŠ: Uměleckými školami se Česko může chlubit. Pokud se nic nezmění, světovou kvalitu si neudrží

Základními uměleckými školami se Česko může chlubit. Pokud si ale mají udržet svou vysokou úroveň, nutně potřebují více financí, které jim citelně chybějí - například na další kvalitní pedagogy, kteří jsou pro umělecké školství klíčoví. Spoléhají proto na připravovanou velkou reformu financování regionálního školství.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

"Zušky by měly zůstat výběrovými školami, ale neměly by doplácet na špatný systém financování," upozorňuje Smutný. Ředitel sousední Základní umělecké školy v Uherském Ostrohu Radim Havlíček, který byl rovněž mezi krojovanými muzikanty v průvodu a vychoval podobně jako Smutný celou řadu muzikantů, s ním souhlasí. "Velkým problémem na základních uměleckých školách je, že nemůžeme dostatečně ohodnotit pedagogy," posteskne si.

Odborníci, které HN oslovily, jsou přesvědčeni, že pokud chce Česko dál udržovat unikátní systém základních uměleckých škol na vysoké úrovni, je nezbytné, aby tomuto tématu věnovali patřičnou pozornost i politici.Žádné komentáře:

Okomentovat