3.6.18

Otázky Václava Moravce: Učitelé s kapsami plnými peněz. Jak blízká budoucnost?

Hosty pořadu Otázky Václava Moravce byli ministr školství, mládeže a tělovýchovy v demisi Robert Plaga, senátor, místopředseda výboru pro vzdělávání a ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička a děkan Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Michal Nedělka.


Témata pořadu:
  • prestiž učitelské profese
  • stav pedagogického vzdělávání
  • financování rezortu, platy učitelů
  • podoba státních maturit

Video na webu České televize


6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A tak si pytlici říkají, kde byli všichni ti kovaní a světaznalí odborníci na vzdělání, když se halasně zaváděla státní maturita ještě s původně třetím předmětem ve výběru ze společenskovědního, přírodovědního a informačněvědního čehosi?
A kde budou titíž, až se za pár let marného experimentování s dětmi, které za nic nemohou, a prošustrovávaní stamilionů, obojí z příkazu stranických sekretariátů, bude odpískávat i inkluze? Nejspíš standardně ponesou politickou odpovědnost v nějaké výnosné trafice.

Unknown řekl(a)...

Pytliku co navhrhujete. A co na to Beruška.

mirek vaněk řekl(a)...

Mazání sladkosti kolem úst by jim šlo. Ale nedostatek učitelů a výsledky školství je jejich zodpovědnost. Tak jako je to výsledek "poctivé" ráce Pilipa, Buzkové, Fialy, Valachové a jiných.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Hlavně že byl citován expert Feřtek. A kolegyně Valíková ze společnosti s přísně utajeným počtem členů. Zastánce státní maturity žádný.

Simona CARCY řekl(a)...

Pane Vaňku, neopomínejte gigantický přínos Kuchtové, Lišky nebo Bursíka, nesmazatelnou rýhu v dějinách Dobeše a Chládka, vzpomeňte na Štyse, Štěcha a Kopicovou, a last but not least ty dvě - Marsková s Tominovou!
Jak píše Hašek - já znal dva, vobou není žádná škoda!

poste.restante řekl(a)...

Od profesionála, kterým Moravec opravdu je, jsem očekával trochu víc, než že bude papouškovat názory Valíkové a Feřteka, aniž by dal prostor i názorům opačným.

Okomentovat