22.6.18

Michaela Těšínská: Maturity se možná zásadně změní až v roce 2020

Současné nastavení maturit kritizuje řada učitelů i dalších odborníků na vzdělávání. Poukazují na to, že přibývá neúspěšných. V testu z matematiky propadla čtvrtina studentů, český jazyk nezvládla desetina. Ať už nová maturitní zkouška bude za dva roky vypadat jakkoliv, neměla by v testech už být nikdy chyba, jak se přihodilo letos.

Z článku na webu Česká pozice vybíráme:

Matematika má být povinná od roku 2021 pro gymnázia a lycea, pro většinu ostatních škol o rok později. Podle Plagy by ale právě první skupina mohla mít těžší test z počtů: „Řešením může být rozdělení na matematiku a matematiku+, nebo mistrovskou zkoušku a maturitní matematiku.“

Současné nastavení maturit kritizuje řada učitelů i dalších odborníků na vzdělávání. Poukazují na to, že přibývá neúspěšných. V testu z matematiky propadla čtvrtina studentů, český jazyk nezvládla desetina. Ať už maturitní zkouška bude za dva roky vypadat jakkoliv, neměla by v testech už být nikdy chyba. Dění posledních týdnů ovšem ukázalo, že chybu v zadání testů nemusí odhalit komise odborníků, a dokonce ani několik takových komisí. Cermat, který testy připravuje, nedostatky vysvětloval selháním lidského faktoru.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Současné nastavení maturit kritizuje řada učitelů i dalších odborníků na vzdělávání.
Poukazují na to, že přibývá neúspěšných.


Tak jestli by spíš neměla ta řada učitelů a dalších odborníků na vzdělání podrobit svojí kritice nastavení těch neúspěšných maturantů.

Simona CARCY řekl(a)...

Díky, Pytlíku, lépe bych to neřekla.

Okomentovat