2.6.18

Michaela Bůnová: Němčinářky: Letošní maturitní test byl neúměrně těžký, žáky demotivoval

V didaktickém testu z němčiny propadlo 36,7 procenta maturantů. Letošní test byl pro velkou část žáků neadekvátně náročný, míní němčinářky. Zájem o to maturovat z němčiny neustále klesá, jazykové školy si přitom stěžují na nedostatek učitelů němčiny.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Letošní didaktický test z němčiny byl pro žáky z odborných škol nepřiměřeně náročný. Obtížnost testu v některých částech přesáhla požadovanou úroveň B 1. Mnozí žáci, kteří v přípravě úspěšně vyřešili většinu testů z minulých let, ten poslední test ani nestačili dokončit,“ sdělila iDNES.cz Hana Nováková, která učí němčinu na střední odborné škole.

Letošní didaktický test byl podle ní náročnější než ty předešlé. Test tvoří poslechová část a čtení s porozuměním textu, na oboje mají žáci dohromady devadesát minut.

„Žáci musejí v testech z jazyků pracovat se zbytečně dlouhými články. Nejdelší text v testu z češtiny měl rozsah 1955 znaků, v testu z němčiny byly nejméně dva texty, které byly téměř dvojnásobně delší. Témata textů jsou často odtržená od běžného života maturantů,“ říká Nováková.

1 komentář:

V. řekl(a)...

Mnohem horsi nez matematika. A to jsou vysledky studentu, kteri si NJ zvolili dobrovolne misto matematiky. Okamzite bychom meli vyjit do ulic a demonstrovat za zruseni ciziho jazyka u maturit.

Okomentovat