8.6.18

Barbora Loudová: Výsledky maturit zpochybňuje 2408 studentů. Je jich podobně jako loni, i když propadlo více

Proti výsledkům didaktických testů státních maturit se letos odvolalo 2408 studentů. I když letos v testech neuspělo více studentů než loni, je počet odvolání nepatrně nižší. Údaje sdělilo České televizi ministerstvo školství po vypršení termínu, do kdy bylo možné odvolání podat.

Z článku na webu České televize vybíráme:

I když námitek mírně ubylo, výsledky jsou letos horší. „Zdá se, že zvýšená neúspěšnost se neodrazila na počtu žádostí o přezkum,“ komentuje bývalý ředitel CERMATu Jiří Zíka. Počty maturantů jsou podle něj stejné jako loni, liší se maximálně o stovky. Mění se ale předměty, na které si neúspěšní maturanti stěžují především. „Tam, kde bylo nejvíce žádostí, tedy v matematice, se snižuje počet maturantů. S tím se snižuje i počet žádostí. Částečně je však nahradila čeština a angličtina,“ poukazuje Zíka.

1 komentář:

Simona CARCY řekl(a)...

To je zase nadpis jak na České škole! Výsledky maturit zpochybňuje pár samozvaných takyodborníků. Něco jiného je, když 2408 studentů zpochybňuje vlastní dosažený výsledek u maturitní zkoušky resp. některé její části. Tedy - žáci očekávají jiné hodnocení své práce. S výsledky maturit to nemá nic společného.

Nyní se rojí hejna názorů co a jak v maturitách dělat jinak - vrátit centrální hodnocení do škol (i když v něm nebylo žádné pochybení), zrušit maturitu z matematiky a prostě tak nějak rozvolnit podmínky k překročení potřebného limitu pro splnění zkoušky. Připomíná mi to britské (významně plnoštíhlé až silné) zákaznice oděvního řetězce H+M: ... britské zákaznice módního řetězce H&M se nemohou vejít do „svých“ velikostí a švédská firma se jim rozhodla vyhovět. Britky se dočkají přečíslování, takže větší velikosti budou označeny nižšími čísly.
Zdroj: https://ona.idnes.cz/h-m-velikosti-obleceni-06a-/modni-trendy.aspx?c=A180607_162002_modni-trendy_jup
Ano to je cesta!!! Vypadá to s tebou na 4? Dáme ti trojku, abys nebyl frustrovaný.
Problém bude, co s těmí jedničkáři? Kam to posunout v jejich případě?

Okomentovat