6.5.18

Ze sociálních sítí: Manuál diskutujícího hatera Táty parťáka

POZOR!!! Začal se nám tu roztahovat jeden tatýnek, co si povýšeně říká Táta parťák, a šíří svoje rádoby výchovný moudra na svým blogýsku, kde sklízí tleskánky od svých tupých fanoušků, a eko-bio-ezo fanynek. Ty pak ty jeho výplody nejenže sdílí, ale dokonce se je snaží samy praktikovat.

9 komentářů:

P. Vršecký řekl(a)...

Tatýnek! To je fakt k popukání. Na ksichtoknize profil nemám, nelezu tam a je mi poměrně volné, co tam kdo píše. Poněkud jinak vidím iniciativu "Táty parťáka" mimo psaní na tuhle sociální síť. Ale svět (nejen ten virtuální) je plný lidiček, kteří nedohlédnou k následkům svého jednání, a to následkům obecně i pro ně samotné. Důvody mohou být různé - někdo ještě lidsky nedozrál, někdo je sociálně inteligenčně obdařen poněkud méně, atd. Přeju Tátovi parťákovi, aby v jeho případě platila první varianta a jednou při zpětném pohledu seznal, že po zmoudření si člověk víc pohoví. Ačkoliv vlastně nepohoví, protože komplexnější pohled na svět okolo má za následek.... Ne, nechám toho, některé zkušenosti jsou nepřenosné a člověk k určitým poznáním musí dostárnout a některé věci si prostě odžít. Ideální bývá, když člověk způsobí jen takové škody, které jdou zpětně aspoň zčásti napravit.

poste.restante řekl(a)...

Vzhledem k množství věcných argumentů, které Táta parťák uvádí o tom nejpodstatnějším, tedy o tom jak moc je jeho přístup prospěšný dětem, nemá asi smysl jeho texty dále komentovat.
S fanatiky se diskutovat nedá.

Nicka Pytlik řekl(a)...

člověk k určitým poznáním musí dostárnout

Pytlici si při takové příležitosti vybaví jednoho taťku, který docela ostře na pytliky vystartoval, když je jednalo o míře svižnosti práce a vlastní iniciativy v procesu zkompetentňování budoucích intelektuálů jako elity nejméně okresního významu.
Po pár letech při náhodném setkání si tatýk lehce pozavzdychal, řka, to je dneska mládež, viďte, pančiteli. Když dám dceři do ruky hrábě, aby pohrabala zahradu, najdu ji na stejném místě ještě za půldruha hodiny.
Pytlici si tenkrát uvědomili, že součástí procesu poznání je fáze prozření.

P. Vršecký řekl(a)...

Snažíme se zbytečně pánové. Pro Tatýka parťáka stejně jsme a budeme jen hateři:-)

Nicka Pytlik řekl(a)...

jsme a budeme jen hateři

Tohleto poamerčťování a poklonkování vůbec pytliky ale už doopravdy štve.
Nač to? Ptají se pytlici, když máme hezké české 'hejt', 'hejtři'. Viz bajt, displej, svič... Tuhle pytlici do prezentace napsali 'lejzrová' tiskárna, a žáci ani brvou nehnuli. Pěkně svoje k svému. Jako pucle.

Ygrain řekl(a)...

Jsem máma parťačka. Při kontrole synkových úkolů a seznámení s výsledky jeho diktátů jsem dospěla k názoru, že ač není hloupý, i/y je potřeba procvičovat důkladněji, takže mu téměř denně ukrajuji z volného času cvičeními na čápy, kteří v tůních lovili žáby. Za ta léta už jsme takhle trénovali psaní, násobilku, vyjmenovaná slova... prostě všechno, kde jsem viděla nedostatky (hlavně ty, kde byl synek nepozorný a líný). Nehodlá-li Táta "parťák" pro svého syna toto dělat, měl by si změnit nick.

Pepa řekl(a)...

Teď už si jen. paní Y, počkejte, nebude dlouho trvat a dorazí k Vám sociálka. Takhle se přiznat :-).

mirek vaněk řekl(a)...

To těď bude voda na mlýn reformátorům ořezávačům učiva. Jistě jsou žáci přetěžováni, když i chytrý synek paní Ygrain musí být doma doučován. A tedy posunou vyjmenovaná slova na druhý stupeň a shodu podmětu s přísudkem na SŠ a půlku literatury vyhodí, když to není potřeba.

Ygrain řekl(a)...

On zase tak zázračně chytrý není, ale hlavně je pohodlný, a když se mu nechce, tak u úkolu prostě nepřemýšlí.

Přetěžování ve škole rozhodně nejsou, jenom je prostě potřeba víc procvičovat, aby se základní věci zautomatizovaly.

Okomentovat