21.5.18

Jitka Vlková, Lukáš Valášek: Vyrostou z nich gambleři? Ve hrách pro děti se objevují prvky hazardu

Kvůli výrazně přísnějšímu zákonu o hazardu v českých ulicích razantně klesají počty míst s automaty. Ve stávajících legálních hernách je nutné se s občankou registrovat a založit si vlastní herní účet. Přesto se na české děti valí nová hazardní hrozba, kvůli které mohou prosázet tisíce korun. A to aniž by třeba vstaly ze školní lavice.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Například česká hra Shadowgun: Legends se po svém březnovém vydání stala celosvětovým hitem, který si dopředu objednalo na 1,5 milionu lidí. Podle autorů je určena pro děti od dvanácti let.

Střílečka obsahuje i věrnou repliku kasina s hazardními automaty, na kterých se dá hrát o virtuální peníze, které je nejprve třeba nakoupit za reálnou měnu. K nelegálnímu hazardu zbývá krůček – výhry by musely být také v reálné měně. Pětinu společnosti vlastní hazardní boss Ivo Valenta. „Naši lidé si dávají pozor, aby tam prvky gamblingu nebyly. Máme svoje vlastní, odlišné produkty pro hazard,“ tvrdí Valenta.

Virtuální kasino ve hře, kterou hrají děti, odsuzuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. „Podle mě jde o nepřípustnou propagaci hazardu,“ uvedl.

„Ministerstvo financí jednotlivé případy prověřuje, a dospěje-li ke zjištěním, na základě kterých je možné dovodit porušení zákona, iniciuje příslušné kroky k blokaci takové hazardní hry, případně k udělení sankce,“ uvedl Zdeněk Vojtěch z ministerstva.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nebezpečí tu je obrovské. Pytlici vyrostli na Člověče, nezlob se, pak příšel karban, Peší a Kvarteta, a nakonec Dostihy a sázky. To byl masakr.
Je jen otázkou času, kdy někoho napadne stvořit DUM, kde model herního stroje bude chrlit podklady pro úlohy na statistické zpracování dat. Takový drobný skriptík jako web aplikaci na generování pseudonáhodných hodnot z nějakého intervalu mydlili pytlici se svými seminaristy už pře lety. Deset tisíc tahů Sportky i s histogramem...

Okomentovat