17.5.18

Vladimír Barák: Robert Plaga. Ministr školství, který vzbuzuje naději

Už šest měsíců vládne České republice kabinet pod vedením Andreje Babiše. Jak se mu daří? On-line deník TÝDEN.CZ požádal experty na jednotlivé oblasti o komentář k jednotlivým ministrům. Čím se mohou dosluhující politici pochlubit, a co se jim naopak nepovedlo? Hodnotíme ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu.

Z článku v TÝDEN.cz vybíráme:

Je sympatické, že hned v prvním veřejném vystoupení v roli ministra neslíbil žádnou revoluci. Jeho plánem byla věcná a finanční analýza inkluze. Nelíbí se mu "pamlsková" vyhláška, která prakticky zlikvidovala bufety ve školách. Proto ji buď zruší, nebo alespoň do značné míry zmírní. Na podstatnější věci, jako státní maturity, povinné jednotné přijímačky na střední školy nebo rámcové vzdělávací plány ale nesáhl. Pravděpodobně si uvědomil, že pozice "v demisi" není pro zásadní rozhodnutí právě ideální, a tak je přenechal ministrovi, který bude mít důvěru sněmovny.

Ministr Plaga se za půl roku ve funkci nedopustil žádného přešlapu. Lze jej označit za nijak excentrického, spíše rozvážného a vysoce inteligentního představitele konzervativnějšího přístupu ke školství. Rozpory nemá ani se školskými odbory, ani reprezentacemi například vysokých škol. Co slíbil, platí. I když to není jednoduché ve chvíli, kdy doprovází premiéra Andreje Babiše, který každému na potkání slibuje miliony a miliardy tu na sportoviště, jinde na tělocvičnu nebo novou učebnu.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ministr školství, který vzbuzuje naději

... že povinná maturita z matematiky ne-bu-de!

Eva Adamová řekl(a)...

Jenže, pokud se týká ministra školství, platí zde více než kde jinde, že se střídá pocit očekávání a pocit zklamání ...

Nicka Pytlik řekl(a)...

se střídá pocit očekávání a pocit zklamání

Ojedinělé očekávání a setrvalé zklamání... nutno dodat.

Okomentovat