13.5.18

ČT24: Vláda chce do tří let tisíce nových učitelů. Ředitelé škol nevěřícně kroutí hlavou

Návrh vládního nařízení k reformě financování regionálního školství počítá v průběhu tří let s navýšením počtu učitelů o několik tisíc. Kabinet doufá, že nové pedagogy přiláká na vyšší platy. Ředitelé škol to ale považují za nereálné. Sehnat učitele, zvláště na některé předměty, je už nyní prakticky nemožné.Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Ředitelé škol a zástupci pedagogických fakult ale optimismus ministerstva nesdílí. „Mně ten plán nepřijde reálný. Připadá mi to jako z jiné sluneční soustavy,“ poznamenal Václav Trojan z Centra školského managementu Pedagogické fakulty UK.

Pesimistický je i ředitel 2. ZŠ a MŠ Beroun Pavel Herold, který už rok marně hledá učitele matematiky a fyziky. „Když to sečtu, tak nás to už stálo asi 52 tisíc na inzerátech, ale učitel stále není,“ řekl ČT.


2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

Bylo nebylo jedno ministerstvo školství. A to ztratilo přehled o realitě. Jak vidět stále nepochopilo, že lháři nikdo nevěří. A získat ztracenou důvěru bude trvat léta.
Když nejsou učitelé na fakultách, tak je nevyčaruje. Jedině, že by dalo děti v plen nekvalifikovaným. Mohlo by jim dát míň peněz. Ale musely by si doplnit kvalifikaci. A kdo s trochu schopných půjde do školství, když jinde dostane na ruku víc?
Pokud to budou lemplové, tak je to horší, než by je učili rodiče.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Není to zase až tak dávno, co pytlici dokončili svoje vpravdě celoživotní dílo, to jest odbornou publikaci 'Rukověť začínajícího učitele'. Zde přinášejí jeho úplný text:
Najděte si jiné zaměstnání!

Okomentovat