2.5.18

Šárka Mrázová: Stát pošle školkám dvě miliardy, chce posílit péči o děti. Část dne budou ve třídách dvě učitelky

Stát hodlá od ledna příštího roku poslat do mateřských škol více než dvě miliardy korun a zaplatit učitelkám takzvané překryvy. Jde o část dne, kdy jsou učitelky z ranní a odpolední směny obě ve třídě současně. Učitelky ve školce tak budou mít více času na individuální péči o děti. Minimálně dvě a půl hodiny denně budou ve třídě učit ve dvou.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

"My se překrýváme, když jsou děti venku, ale je to k ničemu. Ideál­ní by bylo, kdybychom se mohli překrývat v době řízené pedagogické činnosti, tedy mezi devátou a desátou dopoledne," myslí si ředitelka MŠ 4Pastelky z Prahy 4 Zdenka Nováková. Připomíná navíc, že sehnat učitelku na celý nebo i poloviční úvazek je ve velkých městech obtížné. "Celé je to velký problém. Daleko lepší by bylo snížit počet dětí ve třídě při zachování normativního počtu učitelek," dodala s tím, že v jedné třídě bývá až 28 dětí a péče o ně je psychicky náročná.

Náměstek ministra Václav Pícl věří, že když budou během provozu MŠ působit dvě učitelky společně, budou mít větší příležitost věnovat se individuálním potřebám dětí. "Je to ku prospěchu dětí, zkvalitnění péče i zajištění dostatečného dozoru nad žáky," řekl HN.

Žádné komentáře:

Okomentovat