29.5.18

Radio Praha: Učitelé chtějí závazný plán navyšování mezd

Politici by měli podle učitelů přijmout místo slibů závazný a kontrolovatelný plán zvyšování platů pedagogů. Víc peněz by mělo jít nejen na tarifní platy, ale i na osobní ohodnocení. O financování českého školství diskutovali v Senátu zástupci odborů, škol, ministerstev a samosprávy. Setkali se na veřejném slyšení k petici "Za kvalitní podmínky pro vzdělávání".Z doprovodného článku Zdeňky Kuchyňové na webu Radia Praha vybíráme:

Na nedodržené sliby politiků si stěžoval viceprezident Asociace ředitelů základních škol Pravoslav Němeček. Podle něj by se současně měly zvýšit peníze na nadtarifní složku platu, neboť například dvouprocentní navýšení není motivační. Loni byl průměrný plat pedagogů 31.632 korun.

Slíbené navýšení je podle předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renaty Schejbalové minimem, ale nezaručí nutnou generační obměnu učitelů, z nichž většina je starší 55 let. Polovina absolventů pedagogických fakult dává právě kvůli nízkým platům ve školství přednost soukromému sektoru. Premiér v demisi Andrej Babiš z hnutí ANO minulý týden na sociální síti Facebook napsal, že záměr vlády je, aby měli učitelé do čtyř let 45 tisíc korun měsíčně.


2 komentáře:

Tomáš Barták řekl(a)...

To slibované DO ČTYŘ LET (někdy je to i jinak, jindy se jedná i o jiné čásky či procenta) slýcháme opakovaně, to už je obehraná písnička.

Kecy, kecy, kecy...
Nebo je to jinak?

Tomáš Barták řekl(a)...

Omlouvám se: částky

Okomentovat