27.5.18

Právo: Matematika drtí žáky učilišť i průmyslových škol

Nároky státní maturity z matematiky jsou neúnosné nejen pro žáky nástavbových studií, těžce se s ní potýkají i mnohé střední odborné školy. Některé sice z povinnosti skládat maturitu z matematiky v roce 2022 budou vyňaty, ale problémy mají i školy technického zaměření. A o těch se ani nepochybuje, že by jejich absolventi neměli zkoušku z matematiky dělat.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

„Nedopadlo to letos úplně nejlépe,“ řekl Právu Pavel Žemlička, ředitel Střední průmyslové školy v Ostrově na Karlovarsku. Podle něj zhruba 45 procent studentů si vybralo na škole maturitní zkoušku z matematiky a přibližně 30 procent ji nesložilo. Podobné výsledky hlásí i Střední průmyslová škola polytechnická ve Zlíně, kde u matematiky neprošla třetina.

„Máme tady na škole i čtverkaře, ale jsou schopni dát správně postup. Při jednotných testech chybí komunikační složka mezi žákem a pedagogem, kdy žák není schopný dokázat, že zná řešení, jen mu třeba nevyjde výsledek. Pokud už má být matematika u maturit povinná, nechť je na odborných školách provedena ústní formou, jak tomu bylo v minulosti,“ řekl ředitel školy Jiří Charvát.

4 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Ze se nástavby potýkají s problémy maturantů v matematice? Nedivím se, protože letos na nástavbu na učnáku v sousedním městě přijali už i žáky, které jsem bud nechala propadnout nebo kteří absolvovali reparát.

A že se hlavně netechnické školy potýkají s problémy maturantů s matematikou? Na tyto obory z naší školy míří čtverkaři od vrchu až dolů.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jestli pytliky kdy něco drtilo, pak je to představa zdrceného žactva.
Je naprosto nezbytné zrušit celou tu matematiku už jednou provždy.
Na to, by se člověk stal celebritou, ji nepotřebuje ani náhodou.

Pepouš řekl(a)...

Matematika drtí žáky...je na čase, aby žáci začali drtit matematiku...nebo aspoň něco dělat.

Jiri Janecek řekl(a)...

Myslel jsem, ze spravny postup obvykle vede ke spravnym vysledkum...

Ale ta chybejici komunikacni slozka je pekny obrat...

Okomentovat