9.5.18

Pavla Lioliasová: Budou ve školách od září lépe zásobené bufety? Ministerstvo připravuje zmírnění 'pamlskové' vyhlášky

Sortimenty školních bufetů hlavně na základních školách se nejspíš od září rozšíří. Do regálů by se mohly vrátit třeba některé mléčné výrobky nebo dnes zakázané druhy pečiva. A to díky zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky. Její úpravu teď připravují ministerstva zdravotnictví a školství. Současná norma platí téměř rok a půl.Z doprovodného článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

„Stalo se nám, že o velké přestávce mezi poledním a odpoledním vyučováním tráví děti dole v pizzerii, nahoře na Budějovické v McDonaldovi, dokonce jsme už museli řešit i to, že si děti ke škole objednali donáškovou službu pizzy,“ vyjmenovávala Smažíková problémy.

Případné zmírnění vyhlášky ředitelka vítá. „Ředitel je poměrně inteligentní osoba, která má ve svých rukou to, aby rozhodla, že nebude ve svém bufetu prodávat chipsy, že nebude prodávat koly a další slazené nápoje, které se neslučují se zdravou stravou, a pokud my bychom měli tuto možnost, tak věřím tomu, že 90 procent ředitelů toho využije a bude rádo, že by takovou kompetenci získali,“ myslí si Smažíková.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

jsme už museli řešit i to, že si děti ke škole objednali donáškovou službu pizzy

A pořešili? Pytliky nezanedbatelně zajímá míra té avizované inteligence, totiž.

Okomentovat