22.5.18

Růžena Machálková: Odmítnutým blokují místa děti přijaté na víc škol. Pomoci má zápisový lístek

Stovky dětí nepřijaly letos brněnské základní školy do prvních tříd. Pětina předškoláků je totiž nyní zapsaná na více než jednu školu a blokuje tak místa ostatním. Školy tak musí losovat i mezi spádovými dětmi. Problém má vyřešit zápisový lístek.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

V Brně je aktuálně 489 dětí, které přijali na více základních škol. „Pětina žáků nyní blokuje dohromady 548 míst ostatním. "Ve městě je míst dost, problémy dělají spádové oblasti a jejich nezodpovědné plánování některými městskými částmi. Starostové se spolu musí domluvit a naplánovat je efektivněji,“ doplnil Hladík. Školy kvůli převisu žáků někde musí losovat i mezi spádovými dětmi.

Podobně problém řešili i na základní škole v Kuldově ulici v Brně. Letos tam museli odmítnout dvacet nespádových a pět spádových dětí. „Nějaká místa se nám ještě mohou uvolnit. Které děti k nám skutečně nastoupí, totiž budeme vědět až na první schůzce. Pak oslovíme rodiče dětí pod čarou,“ popsala ředitelka školy Michaela Jedličková.

1 komentář:

Pepa řekl(a)...

Aby opatření se zápisovým lístkem bylo účinné, nesmí se z toho stát takový paskvil jako se ZL k přijímačkám na SŠ. Takže si pohlídejte, aby
1) ho nebylo možno vzít zpátky a dát na jinou školu (času na rozmyšlenou mají dost)
2) školy měly povinnost si o přijatých (na základě odevzdaných ZL) neprodleně vyměňovat informace typu "je u nás, máte volné místo".
Jinak si jen naděláte do bot.

Okomentovat