13.5.18

Nella Šimkovská: Nejsem sadista, hájí „bachař” Kuřátko svou drsnou školní přednášku

Bachař z valdické věznice Pavel Kuřátko se kvůli jeho nedávné besedě k prevenci kriminality mládeže na střední škole v Semilech dočkal smíšených reakcí. Problém vidí v tom, že video z akce, které vyvolalo bouřlivé komentáře na sociálních sítích, bylo sestříhané a vytržené z kontextu. „Těm, kterých se to dotklo, se omlouvám, ale za svými slovy si stojím,“ řekl v rozhovoru pro server Echo24. Podle svých slov na akci neprodával své ego, ale chce, aby se „rodiče nemuseli bát o své děti a děti o svou budoucnost“.

Z rozhovoru v Echo24.cz vybíráme:

Jaké jste na besedu získal ohlasy?

Ti, co mě znají, tak jsou ohlasy pozitivní, a ti, co se nechají ovlivnit sestříhaným materiálem, tak samozřejmě ty ohlasy moc pozitivní nejsou. Já jsem řekl, že těm, kterých se to dotklo, se omlouvám, ale za svými slovy si stojím. Setkávám se dost často při návštěvách odsouzených s matkami těch, kteří jsou tady ve výkonu trestu. Jsou to mladí kluci, kteří jsou tu kolikrát právě kvůli tomu, že šli na rovinu drogových závislostí a z toho páchající trestnou činnost. V těch očích vidíte probrečené noci, výčitky a prosby k Bohu, kde udělaly chybu. Ale my už to tady nenapravíme. Ale pozůstalí po těch trestných činech, které spáchali, tam je smutek ještě větší, navíc rány v srdci.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jakou drsnou přednášku? Panu Kuřátkovi by měli všichni zainteresovaní pěkně poděkovat, že dětem namodeloval pár možných životních situací. Že jim dal nahlédnout do reality, v které není mnoho prostoru na laskavé omlouvání 'klukovin' a bezstarostné lelkování.
Podle pytliků se přednášející až zbytečně moc držel při zdi. Ony ty drogy nejsou žádná prdel, milánkové. Za lehce získanou slastí je skryto hodně bolesti a smutku.
Smutku těch druhých, víte?

Okomentovat