29.5.18

Michaela Bůnová: Půjdeme s ní, hrozí učitelé hromadnými výpověďmi kvůli odvolání ředitelky

Zastupitelé středočeské obce Kojetice odvolali ředitelku tamní základní školy, přestože její funkční období má skončit až za rok. Učitelé nechápou proč a hrozí, že pokud ředitelka odejde, půjdou s ní. Na kauzu jako první upozornilo rádio Impuls.Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Pavlína Komeštíková stála v čele základní školy v Kojeticích víc než deset let. Když začínala, do školy chodilo jen šest žáků, budova potřebovala renovaci. Teď škola čítá čtyřicet žáků, dostala nový nátěr, chodby jsou plné výkresů a projektů dětí a třídy jsou vybaveny moderními technologiemi.

Přesto má Komeštíková ve vedení skončit. Zastupitelé obce ji koncem dubna odvolali, přestože její funkční období končí až příští rok v červenci. Nikdo v obci nechápe proč.

„Netušila jsem, že budu odvolaná, bylo to velmi náhlé. O své práci nepochybuji, naše škola dosahuje skvělých výsledků v různých oblastech, rodiče mají velký zájem dávat k nám děti, dokonce teď nemůžeme přijímat další žáky do první třídy, protože máme přetlak,“ řekla iDNES.cz Komeštíková.

Jedno vysvětlení se přesto nabízí. Školu totiž údajně delší dobu terorizuje matka jednoho z žáků čtvrté třídy (redakce její jméno zná, rozhodla se ho však neuvádět). Podle informací iDNES.cz matka této ženy sedí v zastupitelstvu obce, a právě v tom vidí Komeštíková možný důvod svého odvolání. „Tato žena nám opakovaně vyhrožovala, nechtěla, abychom tu já ani moje učitelky dále pracovaly,“ říká ředitelka.(...)

„Její syn mi řekl, že mě nebude respektovat, nebude mě zdravit. Obhajoval se tím, že pro něj nejsem učitelka. Jenže problém mám i s jeho matkou. Často vlítne do školy, slovně napadá učitelky před dětmi, vulgárně se vyjadřuje,“ tvrdí další učitelka Monika Kohoušková.


Žádné komentáře:

Okomentovat