27.5.18

Martin Krynický: Stav školství v Čechách a na Moravě ve školním roce 2007/2008

Publikujeme deset let staré zamyšlení nad některými stesky nad úrovní českého školství učitele matematiky a fyziky Martina Krynického, autora online učebnic matematiky a fyziky pro základní a střední školy. Jeho zamyšlení bylo reakcí na tehdejší kritiku prudkého poklesu úrovně studentů vysokých škol ze strany vysokoškolských pedagogů. Ti kladli často vinu tehdy začínající reformě základního školství, která byla spojena s náhradou osnov Rámcovými vzdělávacími programy. Autor se pokusil důvody zhoršení shrnout do jedné věty: Dnešní škola se snaží méně talentované méně motivované hůře připravené studenty naučit za horších podmínek větší množství informací než dříve. Položme si otázku, co se za posledních deset let ve školství změnilo?
Převzato z Realisticky.cz pod licencí Creative Commons: Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Svět je dneska jinde

Jak to tak vypadá, už před deseti lety byl svět jinde, než byl ještě před tím.
Pytlici se s tím už budou muset jednou provždy smířit, a dát všem našim odborníkům na vzdělání, konzultantům a auditorům zapravdu. Pytlici si jen říkají, kolik asi tak může být těch jind, když by měl být svět každých deset let v nějaké jiné jindě.

Okomentovat