9.5.18

Magdalena Havlíková: Boj o místa ve školkách vrcholí. Více než polovina žádostí byla loni neúspěšná

V loňském roce nastoupilo do mateřských škol v hlavním městě 15 tisíc dětí, více než 8500 žádostem o přijetí školky nevyhověly. Mnozí rodiče ani letos s přijetím svých dětí na jimi vybranou mateřinku nepočítají.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Školky mají od loňska své spádové oblasti podobně jako základní školy. Většina pražských obvodů ale vyhlásila jako spádové celé své území. O některé školky je přitom výrazně vyšší zájem, ať už kvůli jejich poloze, nebo zaměření. Mateřská škola Vozová na Žižkově při zápisu rodiče rovnou upozorňovala na výrazný nepoměr mezi zájemci a reálným počtem míst. Učitelky vydaly 120 přihlášek, ve školce se ale v září uvolní pouhých 40 míst. Ostatní děti budou muset zkusit štěstí v jiných, méně žádaných zařízeních třetího obvodu.(...)

Spádové ulice ke školkám vyzkoušela loni Praha 10, letos od nich ale po protestech rodičů ustoupila a zavedla elektronické přihlášky. „Spádovost byla zrušena na základě celkové nespokojenosti rodičů, kteří si připadali vmanipulováni do školky, kterou si nevybrali, ale byli do ní přiděleni,” zdůvodnil Ondřej Počarovský, radní pro školství Prahy 10.

Žádné komentáře:

Okomentovat