24.5.18

Kateřina Valachová: Pro děti s ADHD je velmi vhodné společně vzdělávání

Kateřina Valachová doporučuje na sociální síti Facebook článek na iDNES.cz Mýty o ADHD: nemoc je vymyšlená a jsou to jen zlobivé děti a komentuje ho: "Velmi užitečný text o jedné z poruch, u které platí, že pro tyto děti je velmi vhodné společně vzdělávání. Měli by si to přečíst hlavně "odborníci" na sociálních sítích, kteří by každé trochu "jiné" dítě nejraději zavřeli do speciálních ústavů."Pro jistotu příspěvek publikujeme i ve podobě screenshotu:3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pro děti s ADHD je velmi vhodné společně vzdělávání

Co znamená to 'je velmi vhodné'? Vede k odstranění této poruchy, nebo alespoň vymizení projevů? Vede ke zlepšení stavu? A je takové společné vzdělávání velmi vhodné i pro nepostižené děti? Jakože projevy poruchy jsou jim v něčem přínosné? V čem?

každé trochu "jiné" dítě nejraději zavřeli do speciálních ústavů

Hezká formulace. Taková svěží. Tak hlavně, že se jí zadařilo se vysmeknout ze zavření do speciálního ústavu pro prošustovávače peněz z kapitoly sport.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Řekla bych, že paní Kateřina vůbec neumí číst. Použila ke své argumentaci článek, který její názory vyvrací jako mýty.A u právníka je to hooodně špatně. Proto šla asi do politiky a drží se tam zuby nehty .

vstek řekl(a)...

Má pravdu Kateřina! Pro žáky s ADHD je nejlepší společné vzdělávání se žáky s ADHD. Je pro ně lepší výuka v SpZŠ v malém kolektivu s učitelem odborníkem, než když se trápí mezi 30 normálními žáky a učitel netuší, jak s ním má pracovat.

Okomentovat